ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ostrzał rakietowy w pobliżu terenu firm naftowych w Iraku
06.04.2020r. 11:55

Trzy rakiety spadły w poniedziałek nieopodal terenu zagranicznych firm naftowych i irackich przedsiębiorstw państwowych pod Basrą, na południu Iraku. Ostrzał nie spowodował szkód, ani ofiar w ludziach - podała iracka policja.

Jak sprecyzowały źródła policyjne, trzy rakiety typu Katiusza wystrzelono ok. godz. 3 nad ranem czasu lokalnego (godz. 23.30 w niedzielę w Polsce). Pociski uderzyły niedaleko obszaru o nazwie Burdżesija na zachód od Basry, gdzie mieszkają pracownicy zagranicznych firm naftowych oraz mieszczą się siedziby zarówno zagranicznych, jak i irackich koncernów naftowych.

Obszar ten od kilku tygodni jest w większości opustoszały w związku z ewakuacją prawie całego zagranicznego personelu z powodu epidemii koronawirusa.

Dwóch przedstawicieli państwowej firmy Basra Oil Co. (BOC), która nadzoruje operacje naftowe na południu kraju, przekazało, że atak nie wpłynął na produkcję ani na eksport.
Policja podała, że znalazła wyrzutnię rakiet i 11 pocisków na pobliskim terenie rolniczym.

Na razie nikt nie przyznał się do ataku.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE