ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Minister energetyki Rosji wypowiedział się na temat cen wydobycia ropy
06.04.2020r. 12:17

Minister energetyki Rosji ocenił, że koszt wydobycia ropy na starych polach naftowych waha się od trzech do siedmiu dolarów za baryłkę. Na nowych polach oscyluje on pomiędzy 15-20 dolarów za baryłkę - czytamy w BiznesAlert.pl.

Należy zaznaczyć, że koszty podane przez ministra Nowaka dotyczą jedynie wydobycia. W podanych kwotach nie uwzględnia się transportu, konserwacji infrastruktury, wydatków osobowych, ceł oraz podatków. Według wyliczeń przeprowadzonych na zlecenie Saudi Aramco w listopadzie ubiegłego roku, koszt wydobycia baryłki ropy w Rosji wynosi 42 dolary dla złóż morskich oraz 44 dolary na złożach lądowych.

Takie ceny są jednak prawie w 40 procentach generowane przez opodatkowanie, które jest zależne od średniej ceny ropy naftowej na rynkach. Kiedy ceny ropy są wysokie, wyższy udział w cenie ropy mają podatki. Kiedy cena spada, wraz z nią spadają obciążenia rosyjskich koncernów. Tak elastyczny model opodatkowania pomaga funkcjonować rosyjskim koncernom wydobywczym, nawet przy bardzo niskich cenach surowca.
Nowak ocenił również, że Rosja tymczasowo nie ma problemu z ujemnymi cenami ropy. - Rosyjska infrastruktura przesyłowa jest zróżnicowana i chwilowe, ujemne ceny na rynkach ropy nie są dla niej przeszkodą - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl minister.
Iz.ru , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE