ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Członkowie zespołu do spraw Rozwoju Przemysłu OZE i Korzyści dla Polskiej Gospodarki
06.04.2020r. 16:06

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, w skład powołanego przez Ministra Klimatu Michała Kurtykę Zespołu do spraw Rozwoju Przemysłu Odnawialnych Źródeł Energii i Korzyści dla Polskiej Gospodarki wejdzie kilku ekspertów ds. energetyki - w tym pracujących na co dzień w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Zespół ma zakończyć działalność już w połowie przyszłego miesiąca.

Do głównych zadań zespołu powołanego przez ministra klimatu ma należeć wypracowanie rekomendacji w zakresie kierunków rozwoju polskiego przemysłu odnawialnych źródeł energii (OZE), maksymalizacji korzyści dla polskiej gospodarki na drodze do neutralności klimatycznej oraz zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego państwa.

Zespół ma ponadto pracować nad przygotowaniem rozwiązań zarówno legislacyjnych, jak i pozalegislacyjnych, które służyć będą realizacji tych celów.

- Naszym priorytetem jest przygotowanie odpowiednich narzędzi, które przyczyniać się będą do zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju. Liczę, że opracowywane przez Zespół rekomendacje i rozwiązania legislacyjne pozwolą na intensyfikację i koordynację działań służących OZE w Polsce - komentuje szef resortu klimatu Michał Kurtyka

Przygotowane przez Zespół rekomendacje dotyczyć będą następujących obszarów tematycznych: Czyste ciepło, Eko-transport, Lokalny wymiar energii, Gospodarka wodorowa, Sprawiedliwa Transformacja i Wielkoskalowe zeroemisyjne źródła energii.

Każdym z tych obszarów zajmie się grupa ekspercka kierowana przez jednego z członków Zespołu, którzy zostali wymienieni w zarządzeniu ministra klimatu.
Obszarem Czyste ciepło zajmie się dr inż. Paweł Skowroński z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej, obszarem Eko-transport pokieruje dr Grzegorz Tchorek z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego, Lokalnym wymiarem energii zajmie się dr inż. Karol Wawrzyniak z Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Gospodarką wodorową ma zająć się dr hab. inż. Jakub Kupecki z Instytutu Energetyki, Sprawiedliwą Transformacją - prof. ndzw. dr hab. Adam Drobniak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a obszarem Wielkoskalowe zeroemisyjne źródła energii - prof. ndzw. dr hab. inż. Konrad Świrski z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.

Przewodniczącym Zespołu będzie sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. OZE - Ireneusz Zyska.

W posiedzeniach Zespołu będą mogły uczestniczyć osoby zaproszone przez przewodniczącego, w tym przedstawiciele komórek organizacyjnych Ministerstwa Klimatu.

Zgodnie z treścią zarządzenia, zespół zakończy swoją działalność z chwilą przyjęcia wszystkich rekomendacji przygotowanych przez grupy eksperckie, jednak nie później niż 15 maja 2020 r. Zarządzenie dopuszcza przy tym wydłużenie tego terminu, o czym może zdecydować przewodniczący Zespołu w porozumieniu z ministrem klimatu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE