ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Transnieft rozpoczął dostawy do białoruskich rafinerii
06.04.2020r. 15:07

Transnieft, operator rosyjskiego systemu przesyłowego ropy poinformował, że rozpoczął dostawy do białoruskich rafinerii zgodnie z ustaleniami zawartymi w formule rezerwacji przepustowości - czytamy w BiznesAlert.pl.

Rozpoczęcie dostaw potwierdził również rzecznik Biełnaftachimu, właściciela obu białoruskich rafinerii.

W ubiegłym tygodniu Transnieft poinformował, że cztery rosyjskie firmy zarezerwowały przepustowość ropociągów w kierunku Białorusi. Pojawiła się jedynie informacja, że są to regularni dostawy ropy na Białoruś. Można zakładać, że są to Rosnieft, Tatnieft, Surgutnieftegaz oraz Gazprom Nieft.
Według strony białoruskiej, Transnieft ma zrealizować dostawę miliona ton ropy naftowej w kwietniu. Białorusini przypuszczają, że cena wyniesie cztery dolary za baryłkę. Nie jest jednak pewne, czy chodzi o cenę produktu, czy jedynie wysokość dodatkowej premii, która została obniżona do 4,7 dolara za tonę.

Konflikt związany z zaprzestaniem regularnych dostaw ropy na Białoruś narodził się na początku 2020 roku, kiedy rosyjskie koncerny zażądały wyższej premii. Mińsk nie zgodził się na te warunki i rozpoczął poszukiwania innych dostaw ropy. Dotychczas dostawy ropy naftowej na Białoruś były realizowane poprzez porty w Kłajpedzie oraz Odessie - czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE