ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Produkcja energii w hiszpańskich elektrowniach słonecznych o 29,1 proc. wyższa niż rok wcześniej
06.04.2020r. 15:22

Hiszpański operator sieci energetycznych Red Electrica de Espana (REE) poinformował, że marcowa produkcja w elektrowniach słonecznych osiągnęła poziom 1,049 TWh. Jest to o 29,1 procent więcej niż przed rokiem - czytamy w BiznesAlert.pl.

Jest to dotychczasowy rekord Hiszpanii w produkcji energii słonecznej w skali miesięcznej. 29 marca 2020 roku o godzinie 12:09 fotowoltaika pokryła 25,6 procent zapotrzebowania na energię. Deweloperzy optymistycznie podchodzą do zbliżającego się lata i wiążących się z tym wynikami w produkcji PV. Według REE, jeżeli w marcu padają rekordy, czyli w miesiącu o średnim nasłonecznieniu, to zapowiada się dobre lato.

Na rekord wpłynęła dodatkowo zainstalowana moc w elektrowniach PV w 2019 roku, tj. ponad 4 GW. Ostatecznie Hiszpania posiada około 8 871 MW zainstalowanych w elektrowniach słonecznych. Poniższy wykres przedstawia ewolucję instalacji mocy PV w latach 2010-2019.


Operator REE przedstawił także na wykresie poziom produkcji energii PV (GWh) na przełomie 2018-2020 rokuSą to bardzo dobre wieści dla branży OZE, w tym PV. W ostatnim czasie branża musi się z zmagać z wąskim gardłami w dostawach komponentów i elementów do elektrowni. Hiszpania zderzyła się z zamknięciem fabryk w obliczu epidemii koronawirusa - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE