ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

List Ministra Klimatu do pracowników energetyki
06.04.2020r. 15:59

Minister Klimatu, Michał Kurtyka skierował list do pracowników branży energetycznej

Szanowni Państwo!
Pracownicy branży energetycznej!


W ostatnich tygodniach jako państwo i społeczeństwo stanęliśmy przed wyzwaniem bez precedensu. Walka z epidemią wymaga wyjątkowych poświęceń i jako Minister Klimatu pragnę dziś podziękować za Wasz wysiłek i zaangażowanie.

Dziękuję Wam za to, że ofiarnie pracując i stosując się do surowych wymagań stanu epidemii, powodujecie, że szpitale, przychodnie, laboratoria, mogą w pełni skupić się na niesieniu pomocy chorym i potrzebującym, bez obaw o stabilne dostawy energii. Owoce Waszej pracy napędzają cały system reagowania kryzysowego Państwa Polskiego. Jesteście cichymi bohaterami zmagań z wirusem COVID-19!

Mam świadomość, że obostrzenia i surowe wymagania sanitarne stanowią znaczne utrudnienie w Waszej pracy. Niestety, mając na uwadze skalę odpowiedzialności jaka na nas spoczywa, musimy nie tylko bezwzględnie się do nich stosować, ale także być gotowi do dalszego ich zaostrzania. Wiedząc jednak o Waszej dotychczasowej postawie, jestem spokojny, że wspólnie przetrwamy ten trudny czas, zasilając bez zakłóceń system ochrony zdrowia i zapewniając pewne dostawy energii dla gospodarstw domowych.
Zapewniam Was, że Ministerstwo Klimatu jest w stałym kontakcie z Waszymi zakładami pracy, analizuje sytuację i reaguje na wszelkie sygnały o nowych potrzebach czy wyzwaniach.
Aparat państwowy wraz ze wszystkimi swoimi zasobami jest skoncentrowany na zapewnieniu Wam bezpieczeństwa i przygotowaniach do dalszych zmagań z epidemią.

Zbliżające się Święta Wielkiej Nocy będą w tym roku szczególne dla wszystkich Polaków, jednak dla pracowników branż tak istotnych dla ochrony zdrowia jak energetyka, będą też wyjątkowo trudne. Nie zwolnią nas bowiem z obowiązku wytężonej i pełnej obostrzeń pracy. Wierzę jednak głęboko, że poświęcenie pracowników energetyki, które ma, szczególnie obecnie, wymiar misji ratowania ludzkiego zdrowia i życia jest doskonałym wypełnieniem przesłania Świąt Wielkiej Nocy.

Dziękuję za Waszą pracę. Dziękuję Waszym rodzinom za wyrozumiałość i wsparcie.
Życzę Wam zdrowia i miłości, oraz nadziei, że trudny czas już niebawem dobiegnie końca.

Z poważaniem

Minister Klimatu
Michał Kurtyka

Ministerstwo Klimatu

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE