ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rekordowa ilość gazu w podziemnych magazynach na Ukrainie
06.04.2020r. 16:29

Na koniec marca w podziemnych magazynach na Ukrainie, znajdowało się 15,9 mld m sześc. gazu - poinformował za Ukrtransgaz "BiznesAlert.pl".


Ukraina zanotowała rekordową od 10 lat ilość gazu zgromadzonego w podziemnych magazynach. Na koniec marca było to 15,9 mld m sześc., co w porównaniu do tego samego okresu 2019 r. stanowi wzrost o 20 proc. Z tej ilości, 1,6 mld m sześc. należy do odbiorców zagranicznych, którzy skorzystali z formuły bezcłowego magazynowania swojego gazu, która zezwala na przechowywanie surowca w magazynach bez dodatkowych opłat celnych przez 1095 dni - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Według Ukrtransgazu istnieją trzy przyczyny tak dużej ilości zmagazynowanego gazu: liczba i pojemność magazynów, które na początku sezonu grzewczego przyjęły go w ilości 21,8 mld m sześc., ciepła zima, co spowodowało wykorzystanie 6,06 mld sześc. w sezonie grzewczym 2019-2020 (w poprzednim sezonie było to 8,5 mld m sześc.) oraz rozpoczęcie tłoczenia gazu do magazynów w marcu a nie w kwietniu jak było rok wcześniej.
BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE