ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": wirus pogrążył kopalnie węgla
21.05.2020r. 05:40

Według "Rzeczpospolita" dziennika pandemia koronawirusa może być dla Polskej Grupy Górniczej ostatecznym ciosem albo dać impuls do głębszej restrukturyzacji spółki i całego górnictwa.

Gazeta zwraca uwagę, że problemy górnictwa, a szczególnie śląskich kopalni skupionych w Polskiej Grupie Górniczej nawarstwiały się od jakiegoś czasu. Spadek cen węgla i jego zużycia ze względu na ciepłą zimę i wzrost produkcji energii elektrycznej w farmach wiatrowych, a ostatnio pandemia korona wirusa, której efektem jest niższe zapotrzebowanie na energii, spowodowały ostry wzrost zapasów. Jak odnotowuje "Rz", obecny poziom zapasów węgla kamiennego (7,6 mln ton) jest na poziomie nie notowanym od 2015 roku, kiedy to ratowano przed bankructwem Kompanię Węglową, na bazie której powstało PGG.
Jednocześnie dziennik zwraca uwagę, że do problemów kopalń doszły jeszcze masowe zachorowania wśród załóg niektórych kopalń. Jak pisze "Rzeczpospolita", pandemia może być dla niej ostatecznym ciosem albo dać impuls do głębszej restrukturyzacji spółki i całego górnictwa.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE