ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pracownicy PGNiG pomagają walczyć z epidemią
21.05.2020r. 11:22

Centrum opiekuńczo-lecznicze, szpital i dwa domy pomocy społecznej otrzymują pieniądze ze zbiórki zorganizowanej przez Pracowników PGNiG. Inicjatywę wsparł Zarząd Spółki i Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Łączna kwota pomocy sięgnęła prawie 60 tys. złotych.

Pomysł zbiórki na rzecz instytucji zaangażowanych w walkę z koronawirusem to oddolna inicjatywa pracowników PGNiG. Na ich wniosek Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza udostępniła specjalne subkonto, na które pracownicy mogli wpłacać pieniądze na ten cel. Wytypowano też cztery instytucje - po jednej z obszarów działania oddziałów PGNiG w Odolanowie, Sanoku i Zielonej Górze a także z Warszawy, gdzie znajduje się siedziba Spółki. Zbiórka była prowadzona na rzecz: Domu Pomocy Społecznej w Psarach (Oddział Odolanów); Domu Pomocy Społecznej w Foluszu (Oddział Sanok), Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Międzychodzie (Oddział Zielona Góra), Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego (Warszawa).

Do akcji włączył się także Zarząd PGNiG, który zdecydował, że do każdej złotówki zebranej przez pracowników dołoży drugą.

- Inicjatywa naszych pracowników to odruch serca, ale zarazem wyraz wartości, którymi kierujemy się w codziennej pracy: odpowiedzialności, solidarności, potrzeby działania. Dlatego Zarząd Spółki bez wahania postanowił wesprzeć tę inicjatywę - powiedział Jerzy Kwieciński, Prezes Zarządu PGNiG.
Analogiczną decyzję podjął także Zarząd Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W efekcie łączna kwota wsparcia przekroczyła 58 300 złotych.

Zebrana kwota została podzielona po równo pomiędzy wspierane instytucje. Pieniądze posłużą m.in. do zakupu środków ochrony osobistej, takich jak maski, płyny dezynfekcyjne i inne.

Zbiórka zorganizowana przez pracowników PGNiG to kolejne działanie podjęte przez Spółkę na rzecz walki z koronawirusem. Do tej pory PGNiG przeznaczyło za pośrednictwem Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza ponad 6,5 mln zł na pomoc dla szpitali. Środki te trafiły przede wszystkim do placówek na terenie działalności oddziałów PGNiG, co jest zgodne z zasadą lokalnej odpowiedzialności biznesu, którą kieruje się Spółka.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE