ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wintershall Dea wywiązał się ze swoich zobowiązań finansowych wobec Nord Stream 2
21.05.2020r. 12:54

- Dokonaliśmy ostatniej płatności w ramach naszego zobowiązania wobec projektu Nord Stream 2 - powiedział cytowany przez BiznesAlert.plprezes Wintershall Dea Mario Meren w rozmowie z RIA Nowosti.

W kwietniu austriacki koncern poinformował, że dotychczas zrealizował płatności w wysokości 712 mln euro. Niemiecki Uniper pod koniec 2019 roku informował, że wysokość jego wpłat na tamten czas wynosiła 700 mln euro. Brytyjsko-holenderski Royal Dutch Shell oraz francuski Engie nie podały do publicznej wiadomości informacji o zobowiązaniach.

Pięć europejskich firm energetycznych zaangażowanych w finansowanie projektu Nord Stream 2 zobowiązało się do wpłaty 950 mln euro od każdego na rzecz budowy bałtyckiego projektu Gazpromu. Pozostałą część kwoty budowy szacowanej na dziewięć miliardów euro miał pokryć Gazprom ze środków własnych. Pieniądze przelewane na konto Nord Stream 2 AG przez europejskie firmy są w formie oprocentowanej pożyczki, którą Gazprom będzie spłacać po uruchomieniu gazociągu.
Wcześniej na powstanie konsorcjum budujące i operujące Nord Stream 2 nie wyraził zgody polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów tłumacząc, że powstanie takiego podmiotu zagrażałoby bezpieczeństwu dostaw gazu do Polski i wpłynęłoby na kształt rynku energetycznego w naszej części Europy - czytamy w BiznesAlert.pl.
RIA Nowosti , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE