ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Enefiy Green: produkcja energii OZE w pierwszym kwartale wyższa o 20 proc.
21.05.2020r. 13:08

Enefit Green, spółka należąca do Grupy Eesti Energia poinformowała o 20-procentowym wzroście produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w pierwszym kwartale 2020 r.

Spółka Enefit Green wyprodukowała w pierwszym kwartale 450 GWh energii ze źródeł odnawialnych, czyli o prawie 20 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Wyniki produkcji z każdego miesiąca były lepsze od analogicznych roku ubiegłego. 165 GWh wytworzonych w styczniu było najlepszym rezultatem w historii Enefit Green. Całkowita produkcja energii ze źródeł odnawialnych w lutym wyniosła 160 GWh, a w marcu 125 GWh.

Największy wkład w wyniki produkcji miały farmy wiatrowe, które w trakcie pierwszych trzech miesięcy br. wyprodukowały 400 GWh energii elektrycznej. Pozostała energia pochodziła z należących Enefit Green elektrociepłowni, farm słonecznych, elektrowni wodnej Keila-Joa oraz inwestycji na wyspie Ruhnu.
- Produkcję w I kwartale br. wspierały korzystne i stabilne warunki pogodowe, dzięki czemu możliwa była poprawa ubiegłorocznego wyniku o prawie jedną piątą. W tym samym czasie spadło jednak wytwarzanie ciepła, co wynikało ze znacznie cieplejszej pogody - powiedział Aavo Kärmas, prezes zarządu Enefit Green.

Wzrost produkcji energii ze źródeł odnawialnych przez Enefit Green odgrywa kluczową rolę w realizacji celu Eesti Energia, jakim jest wytwarzanie 45 proc. energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych i alternatywnych do 2023 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE