ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

ENGIE i Stadtwerke München rozpoczynają współpracę w Polsce
22.05.2020r. 06:25

ENGIE Zielona Energia - polska spółka wchodząca w skład Grupy ENGIE oraz spółka Windfarm Polska III należąca do Stadtwerke München zawarły w ostatnich dniach pakiet umów handlowych regulujący zasady współpracy w zakresie kupna-sprzedaży energii elektrycznej i gwarancji pochodzenia oraz obsługi handlowej powstającej w północnej Polsce Farmy Wiatrowej Jasna, w której inwestorem i właścicielem jest Stadtwerke München.

Farma Wiatrowa Jasna o mocy 132 MW, na którą składa się 39 nowoczesnych turbin wiatrowych Vestas V126, posadowionych na wieżach o wysokości 117 i 137 metrów, począwszy od II półrocza bieżącego roku rozpocznie proces przyłączenia do sieci przesyłowej i proces rozruchu technologicznego. Docelowo produkować będzie około 400 GWh energii elektrycznej rocznie, co odpowiada zapotrzebowaniu na energię około 100 tys. średniej wielkości gospodarstw domowych w Polsce.

ENGIE Zielona Energia jest w Polsce właścicielem i operatorem farm wiatrowych o mocy 138 MW i instalacji fotowoltaicznych o mocy 9 MW, sprzedaje także energię elektryczną oraz gaz ziemny do klientów biznesowych w ramach stałej ceny, ale również w oparciu notowania Towarowej Giełdy Energii SA. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku wprowadziła ofertę sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych dla klientów przemysłowych. Ponadto, świadczy usługi handlowe na rzecz producentów energii odnawialnej, takie jak dostęp do rynku energii, obrót zielonymi certyfikatami i gwarancjami pochodzenia, czy usługi bilansowania handlowego. Skala tej działalności (portfel ok 650 MW mocy zainstalowanej w OZE w 2020 r.) intensywnie rośnie, co wpisuje się w obserwowany na rynku energii w Polsce trend rozwoju OZE oraz w strategię biznesową ENGIE nakierowaną na wspieranie i rozwój zero i niskoemisyjnych źródeł energii.
Z uwagi na moce produkcyjne i pozycję Stadtwerke München oraz doświadczenie i kompetencje ENGIE na polskim rynku energii, obie strony liczą na wieloletnią udaną współpracę oraz synergie biznesowe.
ENGIE

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Klient 22.05.2020r. 06:24
Brawo!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: greenman 22.05.2020r. 09:49
well done !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE