ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rz": Jerzy Buzek forsuje zmiany w Funduszu Sprawiedliwej Transformacji
22.05.2020r. 05:39

Na temat proponowanych przez Jerzego Buzka zmian w Funduszu Sprawiedliwej Transformacji pisze "Rzeczpospolita".

Dziennik przypomina, że KE zaproponowała w budżecie na lata 2021 - 2027 kwotę 7,5 mld euro dotacji w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji., z czego 2 mld euro miało trafić na regiony górnicze w Polsce.

Cytowany przez "Rz" Jerzy Buzek, sprawozdawca Komisji Badań Naukowych, Przemysłu i Energii Parlamentu Europejskiego proponuje, by kwota na dotacje została zwiększona do poziomu 19 mld euro, a do Polski miałoby trafić z tej puli 5 mld euro.
Jednocześnie Jerzy Buzek proponuje zmianę kryteriów przyznawania tych środków, które według niego powinny trafiać tylko do regionów, gdzie wydobywa się lub wykorzystuje paliwa kopalne, takie jak węgiel kamienny i węgiel brunatny, a wskaźnik pokazujący poziom zatrudnienia w górnictwie powinien mieć większą wagę. Europoseł postuluje również, by dotacje finansowały do 75 proc. kosztów inwestycji, a nie jak proponuje KE od 25 - 50 proc.

Jerzy Buzek forsuje też poprawkę, której celem jest zapisanie roli gazu jako paliwa przejściowego i zapewnienia finansowania dla inwestycji związanych z gazem.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE