ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Pandemia koronawirusa będzie miała wpływ na cele w zakresie energochłonności Chin
22.05.2020r. 10:16

Chiny podają, że będą nadal wzmacniać kontrole przeciwdziałające zanieczyszczeniom i osiągać swoje cele względem ochrony środowiska na 2020 rok, ale zastrzegły, że pandemia koronawirusa będzie miała wpływ na cele w zakresie energochłonności - czytamy w BiznesAlert.pl.

- Utrzymując ten sam kierunek i intensywność wysiłków, zajmiemy się problemem u źródła i doprowadzimy do trwałej poprawy stanu środowiska - podała chińska Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC) w oświadczeniu. Na początku tego miesiąca chińskie ministerstwo środowiska stwierdziło, że poprawa jakości powietrza w pierwszym kwartale tego roku była tak znacząca, ponieważ ograniczenia nałożone na powstrzymanie pandemii koronawirusa oznaczały zamknięcie zakładów przemysłowych i ograniczenie podróży. Jednak zanieczyszczenie powietrza w Chinach wzrosło w kwietniu po raz pierwszy od grudnia, a analitycy przypisywali to odbicie wznowieniu działalności gospodarczej.

Ministerstwo finansów Chin przeznaczy 407,3 miliarda juanów (57 miliardów dolarów) na ekologię i ochronę środowiska w 2020 roku, w porównaniu z 390,6 miliarda juanów w ubiegłym roku. NDRC podało, że Pekin będzie nadal promować czystsze systemy grzewcze w północnych Chinach, zastępując węgiel gazem lub energią elektryczną, i nałoży standardy niskiej emisji w większej liczbie hut. Komisja zastrzegła jednocześnie, że wpływ epidemii na wzrost gospodarczy będzie prawdopodobnie większy niż wpływ na całkowite zużycie energii.
Chiny nie osiągnęły celów w zakresie efektywności energetycznej w 2019 roku, co może oznaczać, że będą miały trudności z osiągnięciem celów na 2020 rok, ponieważ priorytetowo potraktują bardziej energochłonne projekty w celu wzmocnienia gospodarki dotkniętej wirusem. Tymczasem rząd zapowiedział zacieśnienie kontroli emisji w elektrowniach opalanych węglem i "aktywnie, ale ostrożnie" wsparcie dla elektrowni wodnych i zaawansowanych elektrowni jądrowych, by wzmocnić udział niskoemisyjnych źródeł energii w chińskim miksie energetycznym - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE