ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Malec Sokoła Wędrownego z Kawęczyna zaobrączkowany
22.05.2020r. 10:19

Kawęczyńskie pisklę sokoła wędrownego zostało zaobrączkowane. Przypominamy, że przyszło na świat najprawdopodobniej w ostatnich dnia kwietnia br. w budce lęgowej na najwyższej budowli w Warszawie, czyli na 300 m. kominie Ciepłowni Kawęczyn.

Rodzicami maleństwa są sokolica Czarnooka i sokół Bielan, którzy od wielu lat upodobali sobie ten komin dla swojego potomstwa. Warto przypomnieć, że ta sama para w ubiegłym roku obdarzyła środowisko czwórką potomków. Niestety, tegoroczny sokolik jest jedynakiem, gdyż trzy pozostałe pisklęta się nie wykluły.

Obrączkowania dokonali specjaliści ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt SOKÓŁ. PGNiG Termika od wielu lat z ogromną troską zajmuje się sokołami wędrownymi. Na kominach Ciepłowni Kawęczyn i Elektrociepłowni Żerań kilka lat temu zainstalowano budki lęgowe, a w związku z tym, że ornitolodzy zauważyli sokoły wędrowne w okolicach kominów w Elektrociepłowniach Siekierki i Pruszków, firma planuje zainstalowanie takich budek również tam. Sokoły wędrowne to nie jedyni mieszkańcy warszawskich zakładów Spółki. Na terenie Elektrociepłowni Żerań zamieszkały słynne warszawskie jerzyki, którym domki na ścianach obiektów zakładu sfinansowała firma. Wydział Ochrony Środowiska i Biuro Komunikacji PGNiG Termika planują, że od października br. będzie można podglądać codzienne życie sokołów wędrownych w ich "termikowych" gniazdach on-line.
PGNiG Termika

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE