ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Grupa Tauron ma porozumienia ze związkami, które pozwolą na rozwiązanie 350 mln zł rezerw
22.05.2020r. 12:46 22.05.2020r. 12:17

W konsekwencji podpisanych porozumień ze stroną społeczną w spółkach Tauron Dystrybucja i Tauron Dystrybucja Pomiary możliwe będzie rozwiązanie rezerw w wysokości 350 mln zł. Pracownicy Grupy Tauron kolejny raz, w ostatnich tygodniach mogą pochwalić się efektami dialogu społecznego prowadzonego na najwyższym poziomie.

- Pomimo napięć, jakie na rynkach wywołuje pandemia, Tauron zachowuje stabilność finansową. Na poprawę sytuacji firmy wpływa efektywny dialog ze stroną społeczną - podsumowuje Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia. - Cieszę się, że zarówno kierownictwo spółek, jak i strona społeczna wykazały się dojrzałością, która pozwoliła na wypracowanie wartościowego konsensusu - dodaje prezes Taurona.

Zarządy Tauron Dystrybucja oraz Tauron Dystrybucja Pomiary podpisały z organizacjami związkowymi porozumienia dotyczące zmian w zakresie wypłat ekwiwalentu pieniężnego za ulgowe korzystanie z energii elektrycznej przez byłych pracowników tych spółek. Na podstawie tych zmian zarządy będą mogły podjąć decyzje o rozwiązaniu rezerw w wysokości 350 mln zł, które były utworzone na ten cel. Pozytywny wpływ rozwiązania rezerw na wynik EBITDA Grupy Tauron zostanie ujęty w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I półrocze 2020. Zmiany wejdą w życie z chwilą wpisu do rejestru zakładowych układów pracy, prowadzonego przez Państwową Inspekcję Pracy.

To nie pierwsze porozumienie Grupy Tauron ze stroną społeczną zabezpieczające spółki przed negatywnymi skutkami rynkowymi pandemii, których celem jest utrzymanie i ochrona miejsc pracy. W kwietniu Tauron Wydobycie podpisał ze związkami zawodowymi porozumienie, na mocy którego obniżono wymiar czasu pracy o 20%. W okresie od maja do lipca pracownicy tego segmentu będą pracowali przez 4 dni w tygodniu.

Podobny kompromis udało się osiągnąć w Tauron Wytwarzanie. W przypadku tej spółki wymiar czasu pracy i uposażenie został zredukowany o 10 proc.
Dzięki tym działaniom spółki Grupy Tauron będą mogły ubiegać się o środki na ratowanie miejsc pracy, pochodzące z rządowej tarczy antykryzysowej.

- Naszym priorytetem jest utrzymanie wskaźnika dług netto/EBITDA na bezpiecznym poziomie, a otwarty konsekwentny dialog ze stroną społeczną przynosi wymierne efekty korzystnie wpływające na kondycję finansową Grupy - mówi Marek Wadowski, wiceprezes zarządu Tauron Polska Energia - Jest to szczególnie istotne w sytuacji turbulencji gospodarczych wywołanych pandemią koronawirusa. Szacujemy, że rozwiązanie rezerw pozwoli na obniżenie wartości tego wskaźnika na koniec I półrocza 2020 o ok. 0,4 - dodaje wiceprezes Taurona.

W ostatnich niełatwych miesiącach Tauron stabilnie zasilał w energię i ciepło miliony Polaków. Pomimo wielu wyzwań i trudności, szczególnie tych, które są skutkiem globalnej pandemii, wciąż realizowane są inwestycje kluczowe dla polskiego rynku energii elektrycznej. Pomimo trwającej pandemii koronawirusa Grupa Tauron skutecznie pozyskuje finansowanie zewnętrzne.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE