ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Senatorowie USA wzywają do przedłużenia okresu obowiązywania limitu na import uranu z Rosji
22.05.2020r. 16:08

Grupa senatorów USA wezwała Departament Handlu (DOC) do przedłużenia umowy z Rosją dotyczącej praktyk antydumpingowych w handlu uranem (US-Russia Antidumping Suspension Agreement - RSA).

Senatorzy w swoim wystąpieniu wezwali DOC do ograniczenia importu rosyjskiego uranu poniżej istniejących limitów. Stwierdzili, że ochroni to amerykańskich producentów uranu naturalnego przed "agresywnymi i nielegalnymi praktykami handlowymi państwowych przedsiębiorstw jądrowych zagranicznych konkurentów".

List do zastępcy Sekretarza Departamentu Handlu, Jeffreya Kesslera podpisał senator John Barrasso, który jest przewodniczącym Senackiej Komisji ds. Środowiska i Robót Publicznych, oraz senatorowie Martin Heinrich, Lisa Murkowski, Joe Manchin, Mike Braun, Tom Udall, Kevin Cramer, Mike Enzi, Tom Cotton i Lindsey Graham.

W swoim liście senatorowie twierdzą, że "konieczne jest, aby DOC przedłużyło RSA. Wzywają również DOC do oparcia negocjacji z Rosją na "niższym" scenariuszu Światowego Stowarzyszenia Jądrowego (WNA) zakładającym do roku 2040 pozostawanie światowych mocy jądrowych na obecnym poziomie (402 GWe), twierdząc, że scenariusz "referencyjny" (wzrost mocy do 569 GWe) "konsekwentnie zawyżał" krajowe zapotrzebowanie na ten surowiec.

Grupa Ad Hoc Utilities Group (AHUG), która składa się z większości wytwórców energii jądrowej w Stanach Zjednoczonych, sprzeciwia się wszelkim dodatkowym ograniczeniom dotyczącym możliwości zakupu paliwa jądrowego dla floty reaktorów w USA. Takie ograniczenia grożą dodatkowym przedwczesnym zamykaniem elektrowni w całym kraju, osłabiając amerykański przemysł jądrowy, a tym samym bezpieczeństwo narodowe.
Odpowiadając na raport NFWG z kwietnia, AHUG zauważyła, że większość uranu w USA pochodzi obecnie od dostawców z USA, Kanady i Australii. Rosyjskie firmy, zgodnie z poprawką RSA z 2008 r., mogą sprzedawać nisko wzbogacony uran amerykańskim producentom energii jądrowej. "Krótkoterminowych dostaw z Rosji nie można zastąpić, ponieważ globalny rynek wzbogacania ma bardzo mało rezerwowej, niewykorzystanej podaży i ma ograniczoną zdolność do ekspansji w perspektywie krótko- i średnioterminowej" - stwierdza AHUG.

Jak wynika z danych opublikowanych w tym tygodniu przez amerykańską agencję informacyjną Energy Information Administration USA wyprodukowały w 2019 r. 0,17 mln funtów (65,4 tU) koncentratu uranu U3O8 ze wszystkich źródeł krajowych - 89 proc. mniej niż w 2018 r.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE