ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

JSW: górnicy z kopalni Pniówek stopniowo wracają do pracy
22.05.2020r. 23:39

Jak poinformował Artur Dyczko, wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej, w piątek (22 maja) do pracy wróciło 1,5 tys. górników z kopalni Pniówek. To kopalnia, która jest głównym ogniskiem pandemii w spółce.

- Kończy się proces "wymazywania" pracowników. Dzisiaj prawie 1500 osób wróciło do pracy, co nas bardzo cieszy - powiedział podczas piątkowej wideokonferencji wynikowej Dyczko.

- Działania podjęte na kopalni Pniówek są w fazie końcowej, można powiedzieć że pracownicy wracają do pracy poza tym pracownikami, którzy cały czas utrzymywali kopalnię w gotowości technicznej - dodał.

Kopalnia Pniówek jest głównym ogniskiem pandemii w spółce - spośród 1296 przypadków zarażenia koronawirusem w JSW aż 1171 potwierdzono w tym zakładzie. Władze spółki przed blisko dwoma tygodniami podjęły decyzję o przebadaniu wszystkich pracowników kopalni (chodzi o ok. 5 tys. osób) oraz pracowników firm zewnętrznych.

Jak zaznaczył wiceprezes JSW ds. technicznych, mimo pandemii wszystkie kontrakty i zobowiązania handlowe spółka realizuje na czas.
- Sprzedaż jeśli chodzi o węgiel z Pniówka w żadnym momencie nie była zagrożona - zaznaczył Dyczko.

Wiceprezes JSW podkreślił, że trwają obecnie badania wszystkich pracowników JSW, które mają zakończyć się w niedzielę.

- Stwierdziliśmy, że bardzo istotnym elementem walki z pandemią jest czas i szybkość. Podjęliśmy olbrzymie działanie, myślę na skalę światową, jeżeli chodzi o profilaktykę. Wszyscy nasi pracownicy zostaną przetestowani testami immunenzymatycznymi, które pozwalają nam przesiać grupę, którą po uzgodnieniach z wojewodą śląskim "wymazujemy" również testami genetycznymi. Zależy nam żeby uchwycić ogniska - dodał Dyczko.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE