ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja planuje zwiększyć konkurencyjność OZE
25.05.2020r. 07:46

Ministerstwo energetyki Rosji zamierza przyciągnąć inwestycje w Odnawialne Źródła Energii poprzez ujednolicenie przepisów inwestycyjnych w kraju oraz taryfy gwarantowane. Rosjanie chcą wprowadzić nowe zasady przetargów w celu zwiększenia konkurencyjności OZE - czytamy w BiznesAlert.pl.

Chodzi o wsparcie instalacji do 25 MW w ramach programu działającego od 2015 roku. Kommiersant przypomina, że plan zakładał budowę 300 MW OZE, ale według Stowarzyszenia Rozwoju Źródeł Odnawialnych potencjał rosyjski sięga 3 GW tych źródeł.

Inwestor budujący panele fotowoltaiczne, farmy wiatrowe, elektrownie wodne albo biomasowe otrzymuje taryfę gwarantowana na 15 lat. Cała energia z instalacji musi zostać odkupiona przez operatora infrastruktury przesyłowej w cel skompensowania kosztów technologicznych, ale maksymalna moc takiej jednostki może wynieść najwyżej pięć procent prognozowanych strat przesyłowych w regionie.
Ministerstwo energetyki proponuje zmiany pozwalające przyznawać różne ceny maksymalne poszczególnym źródłom odnawialnym w odniesieniu do kosztów inwestycyjnych oraz operacyjnych i na tej podstawie miałyby się odbywać przetargi, dzięki czemu ma teoretycznie zwyciężać najtańsze źródło. Operator będzie musiał podpisać z takim producentem umowę o dostawach energii jeszcze zanim skończy się budowa jego instalacji - czytamy w BiznesAlert.pl.
Kommiersant , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE