ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Wzrost awersji do ryzyka hamuje zwyżki cen ropy naftowej
25.05.2020r. 09:17

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Notowania ropy naftowej rozpoczynają bieżący tydzień neutralnie. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych porusza się w konsolidacji w okolicach poziomu 33,40-33,50 USD za baryłkę, z kolei notowania europejskiej ropy Brent pozostają tuż powyżej poziomu 35 USD za baryłkę.

Dzisiejsza sesja zapowiada się spokojnie ze względu na brak sesji w kilku ważnych gospodarkach świata, m.in. w Stanach Zjednoczonych (Memorial Day) oraz Wielkiej Brytanii (Wiosenne Święto Bankowe). Niemniej, na globalnym rynku prawdopodobnie prym przejmą wydarzenia polityczne, głównie te związane z relacjami na linii USA-Chiny, a także deklaracje ze strony państw OPEC.

(1200x800)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Na początku bieżącego tygodnia z pewnością informacją najsilniej negatywnie wpływającą na nastroje inwestorów - również na rynku ropy naftowej - są doniesienia o nowej "zimnej wojnie", tym razem rozgrywanej pomiędzy USA a Chinami. Ograniczanie autonomii Hongkongu przez Pekin oraz tłumienie protestów lokalnej ludności budzi sprzeciw amerykańskiej administracji i, co za tym idzie, groźby powiązane z wzajemnymi relacjami gospodarczymi. Z kolei Chiny oceniają amerykańską ostrą retorykę wobec Chin jako próbę odwrócenia sytuacji od trudnej sytuacji w samych Stanach Zjednoczonych.

Zaostrzenie relacji amerykańsko-chińskich przyćmiewa optymizm powiązany z otwieraniem się kolejnych gospodarek po restrykcjach związanych z pandemią. USA i Chiny to najwięksi konsumenci ropy naftowej na świecie, więc ich potencjalne problemy gospodarcze negatywnie przełożyłyby się na globalny popyt na ropę.

(1200x800)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE