ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mieszkańcy Turyngii protestują przeciwko budowie linii energetycznej Suedlink
25.05.2020r. 10:25

Około 550 osób protestowało w sześciu miejscowościach w Turyngii przeciwko budowie planowanej linii energetycznej Suedlink - czytamy w BiznesAlert.pl.

Protestujący nosili transparenty z hasłem "Suedlink - Nein Danke!". Sprzeciwiają się oni trasie tej linii i sposobem jej przeprowadzenia - cytowani przez gazetę Thüringer Allgemeine chcą zdecentralizowanych dostaw energii i budowy nowych źródeł wytwarzania zamiast nowych linii przesyłowych.

Aktywiści zwracają ponadto uwagę na to, że prace nad Suedlink są kontynuowane pomimo pandemii koronawirusa; twierdzą oni, że przeniesienie rozmów o trasie linii i terminach budowy z mieszkańcami do innych kanałów komunikacji jest podważeniem ich praw obywatelskich.
Trasa ma prowadzić ze Szlezwiku-Holsztynu do Badenii-Wirtembergii przez Dolną Saksonię, Hesję, Turyngię i Bawarię. Przeciwnicy obawiają się, że nie tylko energia wiatrowa może przepływać z północnych do południowych Niemiec, ale także zagraniczna energia jądrowa i węglowa. Operatorzy planują zakończenie budowy do 2025 roku. Według operatorów sieci Tennet i TransnetBW wartość inwestycji wynosi około 10 miliardów euro - czytamy w BiznesAlert.pl.
Thüringer Allgemeine , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE