ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dostawy surowca przez Turkish Stream mogą się zatrzymać ze względu na spadek zapotrzebowania i rosnącą konkurencję
25.05.2020r. 10:28

Bułgarska gazeta Expert podaje, że dostawy błękitnego paliwa z Rosji do Turcji mogą całkowicie się zatrzymać ze względu na spadek zapotrzebowania oraz rosnącą konkurencję - czytamy w BiznesAlert.pl.

Gazociąg Turkish Stream został otwarty z końcem 2019 roku. Jego przepustowość to 31 mld m sześc. rocznie, tymczasem dostawy Gazpromu do Turcji spadły w marcu do 200 mln m sześc.. W zeszłym roku w tym samym miesiącu sięgały 1,5 mld m sześc. a w 2018 roku - prawie 3 mld m sześc. Przepustowość gazociągów z Rosji do Turcji (poza Turkish Stream jest jeszcze Blue Stream) była wykorzystana w 11 procentach. W międzyczasie dostawy LNG na rynek turecki wzrosły o 45 procent.
Bułgarski Ekspert szacuje cenę gazu rosyjskiego dla Turków na około 103 dolary za 1000 m sześc. Tymczasem spotowe dostawy gazu skroplonego uzależnione od cen na giełdach europejskich mogą być jeszcze tańsze ze względu na spadek zapotrzebowania na gaz w Europie. Dostawy z Rosji z wykorzystaniem Turkish Stream, są zdaniem analityków Eksperta, całkowicie nieopłacalne - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ekspert/Reporter , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE