ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Energy Fuels chce przetwarzać metale ziem rzadkich w zakładzie rozdrabniania uranu White Mesa
25.05.2020r. 16:26

Energy Fuels Inc. kontynuuje prace nad programem mającym na celu zbadanie możliwości wykorzystania jedynego obecnie działającego w USA konwencjonalnego zakładu rozdrabniania uranu - White Mesa, do przetwarzania rud pierwiastków ziem rzadkich (REE) zawierających uran i tor oraz odzyskiwania uranu podczas produkcji koncentratów REE.


Firma zawarła umowy konsultacyjne z dwoma ekspertami branży REE, Constantine'm Karayannopoulos'em i Brock'iem O'Kelley, aby wsparli ją w opracowaniu i wdrożeniu komercyjnych i technicznych strategii REE.

"W ciągu ostatniego roku Energy Fuels aktywnie oceniało kierunek rozwoju związany z REE" - powiedział Mark Chalmers, prezes i dyrektor generalny Energy Fuels - "Szybko dochodzimy do wniosku, że zakład White Mesa może być idealnym amerykańskim przedsiębiorstwem do przetwarzania rudy pierwiastków ziem rzadkich i produkcji jej koncentratów.

Firma powiedziała wczoraj, że rozważa "drobne modyfikacje" swoich działań, w uzupełnieniu do biznesu uranowego, aby umożliwić przetwarzanie rud metali ziem rzadkich zawierających uran i tor w pełni licencjonowanym i działającym zakładzie w Utah".

Oczekuje się, że rudy te będą pochodzić od stron trzecich, albo poprzez ich zakup, albo opłaty za przewóz lub innego rodzaju umowy. Firma spodziewa się wyprodukować komercyjnie opłacalny koncentrat lub koncentraty ziem rzadkich, a także recyklingu i odzyskiwania uranu z rud. Koncentraty metali ziem rzadkich mogłyby być następnie dostępne do sprzedaży komercyjnej stronom trzecim do ich instalacji oddzielania i odzyskiwania tlenków REE lub potencjalnie podlegać dalszej przeróbce oraz separacji i odzysku REE w zakładzie White Mesa.
"Usuwanie i odzyskiwanie uranu i toru z rud metali ziem rzadkich jest kluczowym elementem propozycji Energy Fuels, ponieważ wiele zakładów separacji i odzyskiwania metali ziem rzadkich nie jest w stanie poradzić sobie z uranem lub torem z technicznego lub regulacyjnego punktu widzenia" - oświadczyła firma.

"Zakład White Mesa, który ma 40-letnią historię przyjmowania, przetwarzania i recyklingu materiałów zawierających uran i tor, może potencjalnie zapewnić "kluczowe ogniwo" w komercyjnie domykającym się łańcuchu dostaw REE w USA" - poinformowała firma dodając: "Powinno się odnotować, że Energy Fuels zamierza nadal koncentrować się na bieżących operacjach wydobycia i produkcji uranu i być może zwiększeniu tej produkcji poprzez odzyskanie uranu zawartego w rudach REE w celu jego sprzedaży w jądrowym cyklu paliwowym".

Chalmers stwierdził, że projekt będzie kontynuacją programu zrównoważonego rozwoju Energy Fuels.

"W ramach naszej planowanej działalności w zakresie metali ziem rzadkich w USA będziemy nie tylko odzyskiwać uran z rud metali ziem rzadkich, który w przeciwnym razie zostałby utracony, ale będziemy także wspierać produkcję pierwiastków ziem rzadkich, które są kluczowymi komponentami wielu nowoczesnych technologii. Z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju Energy Fuels dostarczą nie tylko krytyczne pierwiastki ziem rzadkich wykorzystywane w wielu zaawansowanych technologiach i zastosowaniach w dziedzinie czystej energii, ale także dostarczymy uran z odzysku w celu zapewnienia paliwa dla bezemisyjnej energetyki jądrowej i zasilania technologii jądrowych" powiedział Mark Chalmers.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: PS 25.05.2020r. 18:24
White Mesa to nie firma "rozdrabniania uranu" ale komercyjny "uranium mill" czyli firma mogąca... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE