ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bank Pocztowy będzie kredytował zakup i montaż mikroinstalacji OZE
25.05.2020r. 18:39

Bank Pocztowy dołącza do instytucji finansowych wspierających rozwój OZE. W banku można ubiegać się o kredyt z premią termomodernizacyjną lub remontową - informuje "BiznesAlert.pl".

Bank pocztowy informuje, że wprowadza kredyty na finansowanie mikroinstalacji OZE. Zmianie uległy także warunki przyznawania premii w ramach oferty oraz ich wysokość. Bonifikatę, równą 21 proc. kosztów przedsięwzięcia, będzie można otrzymać, gdy przy termomodernizacji zostaną jednocześnie zamontowane mikroinstalacje odnawialnych źródeł energii, np. panele fotowoltaiczne. Spółdzielnie mieszkaniowe, wzmacniające przy okazji konstrukcje budynków z wielkiej płyty, mogą liczyć nawet na 50 proc. premii.

Bank Pocztowy informuje także, że wprowadził zmiany do oferty "Kredyt z premią BGK". Od teraz inwestorzy mogą starać się o przyznanie kredytu termomodernizacyjnego również na zakup i montaż mikroinstalacji OZE, w tym paneli fotowoltaicznych, oraz wykonanie dodatkowego połączenia warstwy fakturowej z konstrukcyjną, w celu wzmocnienia budynku z wielkiej płyty. Zmiany są efektem nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów, której zapisy weszły w życie 12 kwietnia 2020 r.

Zmianie uległy także zasady przyznawania premii termomodernizacyjnej w ramach oferty "Kredyt z premią BGK" - czytamy w informacji Banku Pocztowego. Obecnie można ją uzyskać, gdy zmniejszy się roczne zapotrzebowanie na energię: w przypadku budynków, w których modernizuje się wyłącznie system grzewczy oszczędność ma wynosić co najmniej 10 proc., w przypadku pozostałych - co najmniej 25 proc. Zmieniła się również wysokość bonifikaty. Dla wszystkich przyznanych kredytów wynosi ona teraz 16 proc. kosztów przedsięwzięcia, niezależnie od wartości kredytu, a inwestorów, którzy w ramach termomodernizacji budynku zdecydują się na zakup i montaż mikroinstalacji OZE, premia wynosić będzie 21 proc. O bonifikatę w wysokości 50 proc. mogą z kolei starać się spółdzielnie mieszkaniowe, które przy okazji termomodernizacji budynków z wielkiej płyty dokonają wzmocnienia ich konstrukcji - połączeń między warstwą fakturową a konstrukcyjną za pomocą metalowych kotew. Bonifikata wyniesie wtedy połowę kosztów zakupu i montażu kotew.
Bank Pocztowy podkreśla, że o środki w ramach oferty "Kredyt z premią BGK" mogą ubiegać się osoby prawne, jednostki samorządu terytorialnego, wspólnoty mieszkaniowe oraz osoby fizyczne. Co istotne, kredyt nie może być przeznaczony na sfinansowanie prac, które otrzymały wsparcie ze środków publicznych - czytamy w "BiznesAlert.pl".Bank Pocztowy , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE