ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rząd czeski za planem naprawy gospodarczej zgodnym z Europejskim Zielonym Ładem
25.05.2020r. 19:09

Rząd czeski pod przewodnictwem Andreja Babisza będzie nawoływał, aby unijny plan naprawy gospodarczej i długoterminowy budżet był zgodny z Europejskim Zielonym Ładem. Oznacza to zmianę wcześniejszej postawy Pragi. Takie stanowisko dotychczas popierało 17 krajów - czytamy w "BiznesAlert.pl".

Portal EurActiv.com dotarł do projektu oświadczenia rządu czeskiego, w którym czytamy: "Republika Czeska nadal wspiera długoterminowy cel UE, którym jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r." Stanowisko rząd powinien zatwierdzić w poniedziałek.

Kryzys związany z koronawirusem spowodował, że obawy społeczne i gospodarcze stały się bardziej palące. "Realizacja niektórych celów Europejskiego Zielonego Ładu może stanowić okazję do skutecznego ożywienia gospodarczego" - czytamy w stanowisku. Oświadczenie zostało już zatwierdzone przez czeskiego ministra środowiska Richarda Brabca i ma zostać formalnie zatwierdzone przez cały gabinet.

Jeśli tak się stanie, oznaczałoby to zmianę zdania rządzących. W marcu, gdy pandemia koronawirusa zaczęła rozprzestrzeniać się na kontynencie, czeski premier Andrej Babiš wezwał Europę, aby ta zapomniała o Europejskim Zielonym Ładzie i skupiła się na walce z wirusem.
Mimo zmiany tonu, rząd czeski nadal wyraża zaniepokojenie z powodu wyższych ambicji klimatycznych bloku na 2030 r. Komisja Europejska zobowiązała się podnieść cel redukcji emisji w UE do 50-55 proc. do 2030 r. w porównaniu z obecnymi 40 proc. Propozycja ma zostać wydana pod koniec tego roku, po zakończeniu szczegółowej analizy kosztów i korzyści.

Według doniesień EurActiv.com, rządzący będą chcieli oceny wpływu obecnej pandemii na gospodarkę państw członkowskich i całej UE. "Tylko wtedy będzie można rozpocząć debatę na temat potencjalnych nowych celów na 2030 r., która będzie nie tylko ambitna, ale przede wszystkim realistyczna, aby uniknąć poważnych konsekwencji dla konkurencyjności państw członkowskich i całej UE" - czytamy w EurActiv.com.
EurActiv.com , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE