ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Cięcia produkcji ropy przez OPEC+ wsparciem dla cen surowca
26.05.2020r. 10:32

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Po wczorajszej, mało wyrazistej sesji, notowania ropy naftowej powróciły do zwyżek. Cena tego surowca dzisiaj rano pnie się w górę i obecnie znajduje się w okolicach ubiegłotygodniowych maksimów, a jednocześnie najwyższych poziomów od pierwszej połowy marca br.

W bieżącym tygodniu na pierwszy plan na rynku ropy z powrotem wysuwają się cięcia produkcji tego surowca przez kraje OPEC+. Wszystko za sprawą Rosji, która podała optymistyczne szacunki dotyczące własnego wydobycia - kraj ten zaraportował, że jego produkcja ropy spadła już niemal do limitu 8,5 mln baryłek dziennie, ustanowionego w ramach porozumienia naftowego OPEC+.

(1194x795)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Dodatkowo, minister ds. energii Rosji, Aleksander Nowak, podał, że oczekuje stopniowego wzrostu popytu na ropę naftową na świecie, co pozwoli zniwelować obecną nadwyżkę na globalnym rynku ropy (wynoszącą ok. 7-12 mln baryłek dziennie) już do lipca.

W kolejnych dniach uwaga inwestorów może w coraz większym stopniu skupiać się właśnie na krajach OPEC+. Państwa te mają bowiem spotkać się po raz kolejny na początku czerwca, aby przedyskutować dotychczasowe cięcia produkcji i ustalić dalszy plan działania. Na podstawie dotychczasowych postanowień, kraje OPEC+ mają łącznie ograniczyć produkcję o niecałe 10 mln baryłek dziennie w maju i czerwcu br., natomiast w kolejnych miesiącach podnieść limity łącznie o około 2 mln baryłek (a więc docelowe cięcia mają wynieść niecałe 8 mln baryłek).

(1194x796)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE