ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zbiornik z wodą umieszczony na szczycie obudowy bezpieczeństwa budowanego bloku jądrowego Vogtle-3 w USA
26.05.2020r. 12:07

Amerykański koncern energetyczny Georgia Power poinformował, że w bloku nr 3 elektrowni jądrowej Vogtle, budowanej w stanie Georgia, został zainstalowany zbiornik na wodę, który jest częścią systemu bezpieczeństwa reaktora AP1000.

Moduł, znany jako CB-20, został umieszczony na szczycie obudowy bezpieczeństwa bloku jądrowego Vogtle-3. Jest on główną częścią zaawansowanego systemu bezpieczeństwa pasywnego reaktora AP1000. Stojąc na wysokości ponad 10 metrów i ważąc ponad 325 000 kg, element pomieści ponad trzy miliony litrów wody gotowej do spłynięcia, w mało prawdopodobnym przypadku awaryjnym, w celu schłodzenia reaktora.

Wodę można również skierować do mokrego przechowalnika wypalonego paliwa, a sam zbiornik można uzupełnić wodą przechowywaną gdzie indziej na terenie elektrowni.

Bierne systemy bezpieczeństwa reaktora AP1000 nie wymagają żadnych działań operatora, aby złagodzić skutki potencjalnych sytuacji awaryjnych. Systemy te wykorzystują tylko siły naturalne, takie jak grawitacja, konwekcja termiczna i sprężony gaz, aby osiągnąć swoje funkcje bezpieczeństwa. Nie stosuje się żadnych pomp, wentylatorów, silników wysokoprężnych, agregatów chłodniczych ani innych urządzeń aktywnych, z wyjątkiem kilku prostych zaworów, które automatycznie uruchamiają systemy bezpieczeństwa pasywnego.

Ostateczne umiejscowienie modułu CB-20 w bloku 3 stanowi kolejny znaczący kamień milowy dla projektu.

Główne etapy budowy elektrowni osiągnięte w ostatnich tygodniach obejmują zainstalowanie suwnicy karuzelowej z torem w kształcie okręgu (ang. polar crane) i pokrywy obudowy bezpieczeństwa w bloku nr 4, oraz zainstalowanie w bloku nr 3 zintegrowanego zespołu głowicy zbiornika ciśnieniowego reaktora (integrated head package - IHP).
Firma Georgia Power poinformowała na początku tego miesiąca, że "na budowie EJ Vogtle osiągnięto znaczny postęp prac", i projekt jest ukończony w 85 proc., a bezpośrednia budowa bloku 3 w 90 proc.

W kwietniu Southern Company, firma macierzysta dla Georgia Power, poinformowała, że liczba personelu zaangażowanego w projekt Vogtle została zmniejszona o około 20 proc., aby złagodzić wpływ pandemii koronawirusa.

Firma przekazała również informację, że harmonogram budowy elektrowni pozostaje niezmieniony z datami oddania do eksploatacji w listopadzie 2021 r. dla bloku 3 i listopadzie 2022 r. dla bloku 4.

Projekt budowy dwóch nowych energetycznych bloków jądrowych w EJ Vogtle rozpoczął się w 2009 roku. Są to obecnie jedyne dwa komercyjne energetyczne reaktory jądrowe budowane w USA.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE