ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Magistrat Bytomia i spółka Węglokoks Kraj pomogą sanepidowi w przekazywaniu informacji
26.05.2020r. 13:00

Pracownicy bytomskiego samorządu i spółki Węglokoks Kraj zostaną oddelegowani do pomocy sanepidowi. Chodzi o usprawnienie komunikacji z osobami czekającymi na wyniki badań w kierunku koronawirusa i na wydanie decyzji o zakończeniu kwarantanny.

Aby omówić bieżącą sytuację epidemiologiczną w Bytomiu, prezydent miasta Mariusz Wołosz spotkał się we wtorek z państwową powiatową inspektor sanitarną w Bytomiu Jolantą Wąsowską i z prezesem spółki Węglokoks Kraj Grzegorzem Wacławkiem.

Miasto zmaga się z trzema ogniskami koronawirusa - w domach pomocy społecznej i w kopalni Bobrek, należącej do spółki Węglokoks Kraj, gdzie zakażonych jest już blisko 550 górników.

"Ta trudna sytuacja epidemiologiczna Bytomia wiąże się z ogromnym nakładem pracy, jaką muszą wykonać pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu" - wskazała rzeczniczka urzędu miasta Małgorzata Węgiel-Wnuk.

Według danych lokalnego samorządu w Bytomiu od początku trwania pandemii potwierdzono zakażenie koronawirusem już u prawie 800 osób. 909 osób przebywa pod nadzorem epidemiologicznym, a 395 poddanych jest kwarantannie.
"Zdecydowaliśmy, że oddelegujemy naszych pracowników, aby wesprzeć działanie bytomskiego sanepidu. Takie wsparcie zapewni też Węglokoks Kraj. Mamy nadzieję, że dzięki wsparciu kadrowemu uda się usprawnić komunikację z osobami oczekującymi zarówno na wyniki badań, jak i na wydanie decyzji o zakończeniu kwarantanny" - powiedział prezydent Wołosz. Dodał, że miasto zapewni też wsparcie sprzętowe.

Do pomocy bytomskim służbom sanitarnym zostaną oddelegowani pracownicy miejskich jednostek i spółki Węglokoks Kraj. "Postanowiliśmy podjąć wspólne działania tak, aby nasi pracownicy i ich rodziny mieli szybką i kompleksową informację o wynikach badań" - dodał prezes Wacławek.

Według Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach w całym regionie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła we wtorek do 7 327, od początku epidemii w Śląskiem przebadano ponad 70 tys. próbek. Zmarły 192 zakażone osoby, a wyzdrowiało 1 429. Na kwarantannie domowej jest obecnie 9 657 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym ponad 11 tys.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE