ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zarząd PGNiG przedstawił rekomendację w sprawie dywidendy
26.05.2020r. 13:35

Zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa poinformował, że w dniu 26 maja 2020 roku podjął decyzję w sprawie podziału zysku za ubiegły rok.

Zarząd PGNiG podjął decyzję o rekomendowaniu walnemu zgromadzeniu spółki przeznaczenia kwoty ok. 520 mln z zysku netto za 2019 rok na wypłatę dywidendy. Oznacza to wypłatę dywidendy na jedną akcję w wysokości 0,09 zł.

Zarząd PGNiG ponadto zaproponował, aby dzień dywidendy ustanowić na 20 lipca 2020 roku, a dzień wypłaty dywidendy ustanowić na 3 sierpnia 2020 roku.
Ostateczną decyzję w sprawie dywidendy spółki podejmie walne zgromadzenie.

W ubiegłym roku na dywidendę za 2018 rok spółka przeznaczył 1,04 mld zł, co dało 0,18 zł dywidendy na jedną akcję. Natomiast z zysku za 2017 rok PGNiG nie wypłaciło dywidendy. Zysk został przeznaczony na kapitał zapasowy i kapitał rezerwowy na rozbudowę i modernizację krajowej sieci dystrybucyjnej gazu.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE