ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

SolarPower Europe oraz WindEurope powołały inicjatywę "Choose Renewable Hydrogen"
26.05.2020r. 15:35

Sygnatariusze wzywają Komisją Europejską do wyboru odpowiedniej strategii integracji systemu energetycznego z wodorem w Europie - czytamy w BiznesAlert.pl.

Inicjatywa ma na celu promowanie roli OZE w odbudowie gospodarczej zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu. Osiem firm (Akuo Energy, BayWa r.e., EDP, Enel, Iberdrola, MHI Vestas, Orsted i Vestas) oraz dwa stowarzyszenia wzywają do priorytetowego traktowania zrównoważonych i opłacalnych ścieżek dekarbonizacji gospodarki. Elektryfikacja ma być podstawą transformacji ciepłownictwa i transportu drogowego. Jest to trudny proces dla przemysłu ciężkiego, chemicznego, transportu drogowego, lotnictwa czy transportu morskiego. Rozwiązania korzystne np. dla energetyki, mogą być nieefektywne dla wyżej wspomnianych sektorów. Dlatego wodór produkowany z OZE może przyczynić się do pełnej transformacji.

WindEurope podkreśla, że wodór może zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Unii Europejskiej. - Musimy zelektryfikować wszystko, co się da. Najważniejsza będzie energetyka wiatrowa. Komisja Europejska i Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE) twierdzą, że do 2050 roku energia z wiatru będzie stanowić połowę generacji energii elektrycznej w Europie. Nie możemy jednak zelektryfikować wszystkiego. Niektóre procesy przemysłowe i ciężki transport będą musiały być zasilane gazem. A odnawialny wodór jest tym najlepszym. Jest także całkowicie czysty. Będzie to niedrogie rozwiązanie, ponieważ odnawialne źródła energii są teraz tanie. Energia będzie wytwarzana w Europie, tworząc miejsca pracy i wzrost gospodarczy. Wodór w Europejskim Programie Odbudowy? Tak, ale musimy sprawić, aby był odnawialny - tłumaczy Giles Dickson, szef WindEurope.
- Opracowywane strategie "Energy system integration strategy" oraz "Clean hydrogen strategy" będą miały zasadnicze znaczenie dla zapewnienia właściwych ścieżek dekarbonizacji w Europie. Muszą opierać się na ogromnym potencjale odnawialnej energii elektrycznej, który wzmocni integrację sektorową, stworzy miliony miejsc pracy i zapewni zrównoważony wodór potrzebny do modernizacji i dekarbonizacji europejskiego przemysłu - tłumaczy Aurelie Beauvais, dyrektor generalny SolarPower Europe.

Technologia wodorowa ma być narzędziem transformacji energetycznej w Europie. Wykorzystanie tego gazu może umożliwić np. zagospodarowanie nadwyżek energii elektrycznej z elektrowni wiatrowych czy słonecznych. Polskie ministerstwo klimatu jest w trakcie przygotowywania dokumentu strategicznego pt. "Polska Strategia Wodorowa" - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wind Europe , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE