ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Budżet rosyjski może stracić 50 mld dolarów z powodu niskich cen ropy
26.05.2020r. 15:45

Analitycy szacują, że największe straty będą generowane przez niedostateczne wpływy z tytułu podatku od wydobycia kopalin i ceł wywozowych. - czytamy w BiznesAlert.pl.

Jednocześnie budżet może liczyć na dodatkowe wpływy z tytułu mechanizmu tłumiącego. Przy niskich cenach ropy, rafinerie są zobowiązane do wpłacania akcyzy budżetowi państwa.

Według analityków, wysokość środków przekazanych do budżetu wyniesie około osiem miliardów dolarów. W ubiegłym roku, kiedy ceny ropy były wyższe, budżet państwa wypłacał rafineriom zwrot akcyzy w wysokości pięciu miliardów dolarów. Oznacza to, że łącznie budżet zaoszczędzi lub otrzyma około 13 mld dolarów niezaplanowanych wpływów.
Straty poniosą również rosyjskie koncerny paliwowe. Według analityków utracą one zyski na poziomie 40 procent względem 2019 roku. Zysk netto na baryłce w 2020 roku ma spaść z piętnastu do dziewięciu dolarów. Przychody kwietniowe ukształtują się na poziomie ujemnym. Prawdopodobnie będzie to minus osiem dolarów za baryłkę. W kwietniu 2019 roku zysk wynosił 16 dolarów za baryłkę. Sumarycznie zysk netto firm ma spaść pomiędzy 18 a 20 mld dolarów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Argus , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE