ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kolejne zagrożenia dla projektu EastMed
26.05.2020r. 16:37

Ceny gazu na światowych rynkach spadają przez malejący popyt w związku z pandemią koronawirusa, rosnącą podaż oraz łagodne zimy. Do tego dochodzi europejska polityka klimatyczna, która nie jest przychylna temu surowcowi. Wszystko to sprawia, że realizacja projektu gazociągu EastMed może okazać się utrudniona - informuje "BiznesAlert.pl".


Problemem dla EastMed pozostaje, brak chętnych na sprowadzany przezeń gaz. W UE mamy do czynienia z nadpodażą surowca, a nie wydaje się, że mógłby on trafić na rynki Azji.

"Nie byłem przekonany co do EastMed nawet przed spadkiem cen gazu w 2019 r., teraz można o tym zapomnieć" - stwierdził, cytowany przez "BiznesAlert.pl", założyciel Oxford Institute for Energy Studies. Przypomniał, że do czasu budowy EastMed zostało jeszcze dużo czasu, ale ograniczanie emisji CO2 w Europie może stanowić poważną barierę przed wejściem na ten rynek, dlatego projekt ten, jego zdaniem, powinien zaopatrywać rynki lokalne.
Ponadto, gazociąg EastMed jest przedmiotem poważnego sporu międzynarodowego w regionie wschodniej części Morza Śródziemnego. Grecja, Cypr i Izrael chcą wspólnie stworzyć gazociąg do Europy, czemu sprzeciwia się Turcja, która uzurpuje sobie prawo do podmorskich złóż gazu.
Hellenic Shipping News , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE