ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dekretem rządowym Rosja wstrzymała import paliw
26.05.2020r. 17:23

Premier Michaił Miszustin podpisał rządowy dekret blokujący możliwość importu gotowych produktów naftowych do Rosji. Zakaz ma obowiązywać do 1 października br. - informuje za agencją "TASS", "BiznesAlert.pl".


W poniedziałek - 25 maja, Michaił Miszustin podpisał dekret zakazujący importu benzyny, oleju napędowego i paliwa lotniczego. Pomysł zablokowania importu pojawił się na początku kwietnia, kiedy okazało się, że ceny gotowych produktów naftowych są niższe poza granicami Rosji i pojawiło się ryzyko, że zaczną zalewać rosyjski rynek. Ceny na stacjach paliw w Rosji nie uległy zmniejszeniu ze względu na konstrukcję podatkową.

Takie ograniczenie ma na celu ochronę rosyjskich rafinerii przed tanim, zagranicznym surowcem. Wcześniej na podobny krok zdecydował się Kazachstan, który również zablokował możliwość importu gotowych produktów naftowych.
Według Aleksandra Nowaka, ministra energetyki Rosji, kwietniowy popyt na ropę w Rosji spadł o ponad 40 proc. - czytamy w "BiznesAlert.pl".
TASS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE