ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dla czystego powietrza brytyjscy kierowcy gotowi jeździć mniej
26.05.2020r. 18:50

40 proc. ankietowanych brytyjskich kierowców gotowych jest mniej jeździć, a więcej chodzić, aby utrzymać związaną z kryzysem COVID-19 czystość powietrza - wynika z ankiety zorganizowanej przez brytyjskie The Automobile Association (AA).

Jak wiadomo, ruch drogowy wiąże się z emisją zanieczyszczających powietrze mikrocząstek, które mogą dostawać się do płuc a nawet do mózgu, oraz szkodliwych gazów - na przykład dwutlenku azotu, który drażni płuca i pogarsza odporność. Podczas kryzysu COVID-19 ograniczeniu uległy wszystkie formy transportu, a co za tym idzie zmniejszyło się zanieczyszczenie powietrza.

AA przeprowadziło ankietę w dniach 12-19 maja 2020 r. Wzięło w niej udział 18 129 brytyjskich kierowców. Respondentów pytano, co - jeśli w ogóle - zrobiliby w celu utrzymania czystszego powietrza. Aż 82 proc. zadeklarowało podjęcie działań, aby pomóc utrzymać czyste powietrze, gdy ograniczenia zostaną zniesione.
47 proc. mężczyzn i 56 proc. kobiet odpowiedziało, że po zniesieniu ograniczeń związanych z COVID-19 będą chodzić więcej. 40 proc ankietowanych stwierdziło, że będzie mniej jeździć, a 26 proc. - że zawsze będą pracować z domu. 23 proc. chce ograniczyć podróże lotnicze, 21 proc. - więcej jeździć na rowerze, 18 proc. jest gotowych kupić samochód elektryczny, 17 proc. - hybrydę, 16 proc. - korzystać z transportu publicznego, a 14 proc.- z Parkuj i Jedź. Jeśli wytrwają w tych postanowieniach, powietrze będzie czystsze, a korki mniejsze.

"Wszyscy cieszyliśmy się korzyściami płynącymi z czystszego powietrza podczas blokady i satysfakcjonujące jest to, że zdecydowana większość kierowców chce zrobić wszystko, aby utrzymać czystsze powietrze" - powiedział "Daily Mail" Edmund King, prezes AA.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Instytut PEcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE