ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

IEA: Globalne inwestycje w sektor energii spadną o 20 proc.
27.05.2020r. 09:10

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (IEA) szacuje, że z powodu pandemii koronawirusa i spadku popytu wartość inwestycji w przemysł energetyczny spadnie w tym roku o 20 proc. Dochody firm energetycznych i rządów mogą spaść nawet o ponad 1 bilion USD.

Jak stwierdził w środę szef IEA Fatih Birol, historycznie duży spadek będzie miał duże konsekwencje dla światowej gospodarki.

"To oznacza utratę miejsc pracy i perspektyw ekonomicznych, a także utratę podaży energii, której możemy wkrótce potrzebować, kiedy gospodarka zacznie odbudowę" - powiedział Birol.

IEA szacuje, że inwestycje najbardziej zmaleją w przemyśle gazowym i naftowym, gdzie spadek ten wyniesie prawie jedną trzecią. Jednak zdaniem Birola kryzys może utrudnić transformację ku energetyce odnawialnej.
Początkowe prognozy sprzed kryzysu zakładały wzrost inwestycji o 2 proc. w stosunku do 2019 roku, kiedy na ten cel wydano 1,8 biliona USD na całym świecie.

IEA szacuje, że z powodu niższych cen ropy i gazu oraz mniejszego popytu przychody państw i firm energetycznych mogą być mniejsze o łącznie ponad 1 bilion USD niż rok temu.
Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Eko 27.05.2020r. 14:56
Ponieważ nie ma inwestycji w konwencjonalne źródła energii, to i nie ma z czego spadać, czyli wychodzi, że spadną... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE