ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Nieoczekiwany duży wzrost zapasów ropy naftowej w USA
28.05.2020r. 11:41

Dorota Sierakowska, Analityk surowcowy, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska
Wczorajsza sesja na rynku ropy naftowej była czasem zdecydowanej przewagi strony podażowej. Po spokojnym poranku, notowania ropy w późniejszych godzinach zaczęły zniżkować, kończąc sesję na 4-procentowych minusach, zarówno w przypadku ropy Brent, jak i WTI.

Ważnym akcentem na rynku ropy były jednak przede wszystkim publikowane wczoraj dane dotyczące zapasów ropy naftowej w USA. Amerykański Instytut Paliw (American Petroleum Institute, API) podał, że w poprzednim tygodniu zapasy ropy w tym kraju wzrosły aż o 8,7 mln baryłek. Ten wynik znacząco różnił się od oczekiwań, które zakładały spadek zapasów o około 1,9-2,5 mln baryłek. Szacunki API pokazały także, że sytuacja na amerykańskim rynku ropy naftowej pozostaje nieprzewidywalna, a nadzieje na systematyczny spadek zapasów na razie muszą być traktowane z dystansem.

(1194x795)Notowania ropy naftowej WTI - dane dzienne

Raport API jednocześnie pokazał także wzrost zapasów benzyny (o 1,1 mln baryłek) oraz destylatów (o 6,9 mln baryłek) w Stanach Zjednoczonych. To także negatywne zaskoczenie dla inwestorów. Zwyżka zapasów benzyny okazała się bowiem 10 razy większa niż oczekiwania, zaś wzrost zapasów destylatów był o około 4 razy większy niż oczekiwania.

Dzisiaj swoje wyliczenia dotyczące zapasów paliw w USA przedstawi amerykański Departament Energii. Publikacja raportu przypada więc na późniejszy dzień niż zwykle ze względu na poniedziałkowy Memorial Day w USA. Wyliczenia departamentu bazują na większej ilości danych, więc dzisiejszy raport także jest wyczekiwany z pewną nerwowością wśród inwestorów - i może on później wywołać większą zmienność cen ropy.

(1194x795)Notowania ropy naftowej Brent - dane dzienne

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE