ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA spadają przed ogłoszeniem ważnych decyzji przez prezydenta Trumpa
29.05.2020r. 07:37

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają przed ogłoszeniem ważnych decyzji przez prezydenta Donalda Trumpa w sprawie Chin - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 33,22 USD, po zniżce ceny o 1,42 proc.

Ropa Brent w dostawach na lipiec, które wygasają w piątek, na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 34,96 USD za baryłkę, niżej o 0,94 proc.

Prezydent USA Donald Trump poinformował w czwartek, że ogłosi w piątek ważne decyzje wobec Chin po tym, jak Pekin wprowadził przepisy bezpieczeństwa narodowego dla Hongkongu.

"Będziemy ogłaszać jutro, co zrobimy w stosunku do Chin. I nie jesteśmy zadowoleni z Chin. Nie jesteśmy zadowoleni z tego, co się stało" - powiedział Trump dziennikarzom.

Chiński parlament formalnie zatwierdził w czwartek decyzję o narzuceniu Hongkongowi prawa o bezpieczeństwie narodowym. Projekt wywołał protesty w tym regionie, zaognił spór między Chinami i USA, a wielu ocenia go jako ograniczenie autonomii Hongkongu.

Przepisy dotyczące zwalczania separatyzmu, terroryzmu, działalności wywrotowej i zagranicznych ingerencji w sprawy Hongkongu mają zostać opracowane w Pekinie, a następnie wprowadzone w byłej brytyjskiej kolonii.

Obecnie nie jest jasne, jaki będzie konkretny kształt przepisów, ale plan narzucenia ich Hongkongowi z pominięciem lokalnego parlamentu oceniany jest jako ograniczenie autonomii regionu, którego mieszkańcy cieszą się swobodami niedostępnymi w Chinach kontynentalnych.

"Na rynkach występuje niestabilność w związku z nasilającym się konfliktem pomiędzy USA a Chinami" - mówi Kwangrae Kim, analityk rynku towarowego w Samsung Futures Inc.
"Pojawiają się też pytania, czy producenci OPEC+ będą nadal obniżać produkcję w obecnym tempie w nadchodzących miesiącach, gdy ceny ropy rosną, a popyt na paliwa powraca" - dodaje.

Kraje OPEC+ przygotowują się do spotkania 9-10 czerwca. Na razie członkowie grupy zastanawiają się, czy przedłużyć niższe dostawy ropy na kolejne miesiące, czy też złagodzić cięcia.

Analitycy wskazują, że powrót do poziomów zużycia paliw na świecie "sprzed koronawirusa" - jeśli w ogóle nastąpi - będzie prawdopodobnie długi i niepewny, chociaż rafinerie w Chinach, Indiach i Korei Południowej chcą kupować więcej ropy, a popyt na benzynę rośnie, bo ludzie wracają do pracy.

Citigroup Inc. szacuje tymczasem, że rekordowa nadwyżka ropy na globalnych rynkach paliw w II kwartale, może już od lipca przekształcić się w rekordowy deficyt.

Na zakończenie poprzedniej sesji WTI na giełdzie w N.Jorku zyskała 2,7 proc.

W maju surowiec na NYMEX zyskał do tej pory 76 proc. To najmocniejszy wzrost cen ropy od 1983 r. - wskazuje agencja Bloomberg, która prowadzi takie wyliczenia.

Brent na ICE zyskała w maju 39 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoft



cire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE