ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

PGE Energia Ciepła partnerem Krakowskiego Festiwalu Filmowego
29.05.2020r. 10:43

31 maja rozpocznie się jubileuszowy 60. Krakowski Festiwal Filmowy. PGE Energia Ciepła, spółka z Grupy Kapitałowej PGE jest już po raz drugi partnerem Festiwalu. Na tegoroczny cykl filmów dla dzieci zaprasza kot Ciepłosław - bohater nowego programu edukacyjnego PGE Energia Ciepła "Przygody Kota Ciepłosława"

Podczas tegorocznego Festiwalu widzowie obejrzą około 200 filmów z całego świata. Wśród nich dokumenty oraz krótkometrażowe filmy fabularne i animowane, które wezmą udział w konkursie polskim i trzech międzynarodowych. Wiele tytułów będzie prezentowanych w specjalnych sekcjach tematycznych. Jedną z nich jest Kids&Youth - kino dla młodych, czyli filmowy przegląd dla najmłodszych widzów.

- PGE Energia Ciepła wspiera kulturę w Polsce. Na 60-tym Krakowskim Festiwalu Filmowym nie mogło nas zabraknąć. Tym bardziej, że nasza największa elektrociepłownia jest w Krakowie i też obchodzi w tym roku swój jubileusz - mówi Przemysław Kołodziejak p.o. prezesa zarządu PGE Energia Ciepła.
- Na świętowanie Jubileuszy w tradycyjnej formie na fotelach kinowych i przy pełnej sali widzów przyjdzie jeszcze czas. Natomiast już dzisiaj, korzystając z tego że Festiwal będzie dostępny online w całej Polsce, na przegląd filmów "Kids & Youth" dla najmłodszych dzieci - zaprasza Kot Ciepłosław. To bohater nowego programu edukacyjnego PGE Energia Ciepła dla uczniów klas I-III, którego premiera została zaplanowana na jesień - dodaje.

W czerwcu 2019 r. PGE Energia Ciepła zawarła umowę z Gminą Miejską Kraków. Jednym z głównych kierunków współpracy, które są realizowane na podstawie umowy, jest wspieranie przez PGE Energia Ciepła edukacji i rozwoju kultury poprzez współpracę z instytucjami działającymi w Krakowie. Dzięki dofinansowaniu PGE Energia Ciepła pokazy filmów dla dzieci będą w tym roku transmitowane bezpłatnie online.

- Bardzo jestem wdzięczny PGE Energia Ciepła za kontynuowanie współpracy. Jest to dla nas szczególnie cenne w tym roku, gdy Festiwal odbędzie się w zupełnie nowej formule. Kolejny raz, dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła zrealizujemy bezpłatne seanse filmowe dla publiczności. Tym bardziej cieszy nas, że podczas tegorocznej edycji będą to filmy dla najmłodszych widzów - mówi Krzysztof Gierat Dyrektor Festiwalu.

O Festiwalu

Krakowski Festiwal Filmowy jest na ekskluzywnej liście wydarzeń kwalifikujących do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w kategoriach krótkometrażowych (fabuła, animacja, dokument) oraz pełnometrażowego filmu dokumentalnego, a także rekomenduje do Europejskiej Nagrody Filmowej w tych samych kategoriach. Podczas Festiwalu cztery międzynarodowe składy jurorskie wyłonią zwycięzców, na których czekają nagrody o łącznej wartości 238 tys. zł.

Festiwalowe filmy będzie można zobaczyć jedynie podczas seansów określonych w harmonogramie pokazów, dostępnych na terenie Polski. Po seansach filmowych, jak co roku, zaplanowano spotkania z twórcami i bohaterami filmów - tym razem transmitowane będą w mediach społecznościowych i na stronie festiwalu.

O Kinie dla młodych - KIDS&YOUTH

Kids&Youth - Kino dla młodych to stały cykl filmowy Krakowskiego Festiwalu Filmowego. W tym roku na najmłodszych widzów czekają zarówno filmy animowane dla przedszkolaków, krótkometrażowe fabuły, ale też dokumenty, przeznaczone dla młodzieży. Wśród nich produkcje polskie, łotewskie, szwedzkie, holenderskie i duńskie. W programie dla dzieci znajdą się też plastyczne warsztaty online, które odbędą się 1 czerwca. Dzięki wsparciu PGE Energia Ciepła, wszystkie seanse dla najmłodszych będą bezpłatne.

60. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w formule online w dniach od 31 maja do 7 czerwca 2020 r. Oficjalna strona Festiwalu: www.krakowfilmfestival.pl. Szczegółowy harmonogram wydarzeń wraz z linkami do rejestracji tutaj.
PGE Energia Ciepła

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE