ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Australijczycy popierają energetyką jądrową w walce ze zmianami klimatu
29.05.2020r. 12:53

Według badania Glow więcej Australijczyków popiera wykorzystanie energetyki jądrowej do przeciwdziałania zmianom klimatu, niż się jej sprzeciwia. Dwie osoby na pięć popierają energetykę jądrową, podczas gdy ok. 30 proc. jest przeciwna tej technologii a jedna trzecia pozostaje niezdecydowana.

Energetyka jądrowa jest obecnie zakazana w Australii, ale rząd przygląda się technologii małych reaktorów modułowych (SMR), w celu jej ewentualnego zastosowania.

Ponad 1000 Australijczyków wzięło udział w nowym badaniu, która sprawdzało poglądy na temat energetyki jądrowej wśród mieszkańców Australii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady i Nowej Zelandii.

Badanie Glow wykazało, że jedyną grupą, w której liczba przeciwników energetyki jądrowej przewyższyła zwolenników, byli Nowozelandczycy.

Z kolei najbardziej przychylni okazali się Kanadyjczycy z 47-procentowym poparciem dla energii jądrowej i jej pozytywnej roli w walce ze zmianami klimatu.

Na drugim miejscu w badaniu znalazły się Stany Zjednoczone z 46-procentowym poparciem a następnie Wielka Brytania z wynikiem 44 proc. dla zwolenników energetyki jądrowej.
Badanie pokazało, że z działań swojego rządu na rzecz zmian klimatu najbardziej zadowoleni byli Nowozelandczycy, podczas gdy Australijczycy okazali się najmniej usatysfakcjonowani w tym względzie.

Przedstawione do dyskusji dokumenty na temat rządowej mapy technologicznej wskazały, że energia jądrowa ma potencjał.

Ten pogląd jest zgodny z raportem parlamentu w sprawie energii jądrowej, który został opublikowany w ubiegłym roku.

Komisja parlamentarna zdominowana przez koalicję rządową stwierdziła, że energia jądrowa powinna być brana pod uwagę jako część przyszłego miksu energetycznego Australii.

Komisja wezwała do dalszych prac nad tą technologią i częściowego zniesienia obecnego moratorium, aby umożliwić wykorzystanie w Australii nowych i powstających technologii jądrowych.
The Seymour Telegraph , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: kola 29.05.2020r. 16:45
a Austriacy martwia się, że liczba przeciwników spada
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: antymonopol 30.05.2020r. 11:38
Australia nie chce mieć u siebie elektrowni atomowych i dlatego nawet zakazała budowy. I to się nie zmieni bo... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE