ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Nowe ramy licencjonowania w USA utorują drogę reaktorom nowej generacji
29.05.2020r. 12:57

Amerykański organ dozoru jądrowego zatwierdził nowe ramy licencyjne dla zaawansowanych reaktorów nielekkowodnych. Decyzja umożliwi dostosowanie przepisów do wymogów bezpieczeństwa i uproszczonych konstrukcji zaawansowanych reaktorów IV generacji, podał Instytut Energii Jądrowej (NEI) z Waszyngtonu.

26 maja Komisja Regulacji Jądrowych (NRC) - amerykański organ dozoru jądrowego, jednomyślnie zagłosowała za przyjęciem i wdrożeniem usprawnionego procesu licencjonowania zaawansowanych reaktorów jądrowych, które nie są chłodzone wodą (nielekkowodne).

Takie podejście jest zgodne z Ustawą o innowacjach i modernizacji energii jądrowej (Nuclear Energy Innovation and Modernisation Act -NEIMA), przyjętą w ubiegłym roku przez Kongres i podpisaną przez prezydenta Donalda Trumpa w styczniu bieżącego roku.

Ustawa wymaga jeszcze opracowania procesu licencjonowania dla zaawansowanych reaktorów jądrowych.
Doug True, specjalista ds. energetyki jądrowej w NEI, powiedział: "Zmodernizowane ramy regulacyjne są kluczowym czynnikiem umożliwiającym wprowadzenie technologii jądrowych nowej generacji, które mogą pomóc nam zaspokoić nasze potrzeby energetyczne, chroniąc jednocześnie klimat". Zmodernizowane podejście pomoże organom regulacyjnym opracować nowe zasady licencjonowania zaawansowanych reaktorów, zgodnie z wymaganiami NEIMA.

True stwierdził, że dobrze określona ścieżka licencyjna przyniesie korzyści następnej generacji elektrowni jądrowych, które mogą być szeroko stosowane poza wytwarzaniem energii elektrycznej, do produkcji ciepła dla przemysłu i sieci ciepłowniczych, odsalania wody oraz produkcji wodoru.

Marilyn Kray, prezes American Nuclear Society, powiedziała na początku tego roku, że uchwalenie ustawy NEIMA było "wielką wygraną" dla narodu i jego społeczności jądrowej. "Reformując nieaktualne przepisy, NRC będzie mogła teraz swobodniej inwestować w zaawansowane badania i rozwój w dziedzinie jądrowej oraz działania licencyjne. To z kolei przyspieszy wdrażanie najnowocześniejszych amerykańskich systemów jądrowych i lepiej przygotuje następną generację inżynierów i technologów jądrowych "- powiedziała prezes Kray.
NucNet , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: kreatywny innowator 29.05.2020r. 16:32
a kto będzie budował takie archaiczne technologie?
to świadectwo zmierzchu inżynierii za Atlantykiem
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 29-05-2020r. 21:49 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE