ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom żąda od Białorusi spłaty długu, który według Mińska nie istnieje
29.05.2020r. 18:47

Gazprom oczekuje, że Białoruś spłaci długi gazowe. Dopiero po tym rozpocznie rozmowy o nowym kontrakcie dostawczym. Z kolei, Mińsk twierdzi, że nie ma długów wobec Rosjan - informuje "BiznesAlert.pl".

"Białoruś zalega Gazpromowi na 166 mln dolarów za dostawy gazu i jak tylko spłaci dług jest gotowy rozpocząć negocjacje nowego kontraktu na 2021 r." - poinformował, cytowany przez "Reuters", Gazprom.

Wcześniej Białorusini zwrócili się do Gazpromu o rozpoczęcie rozmów dotyczących nowego kontraktu po tym, jak porozumieli się z nim w sprawie ceny gazu w br. ustalonej na 127 dolarów za 1 tys. m sześc. Mimo to prezydent Aleksander Łukaszenka uznał, że sprawiedliwa cena to 90 dolarów za tę ilość - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Ministerstwo energetyki Białorusi przekonuje jednak, że "Republika Białorusi nie ma długu za import gazu z Rosji". "Płatności za dostarczony gaz są realizowane przez białoruskie podmioty dostarczające ten surowiec na konto Gazprom Transgaz Belarus zgodnie z ustaleniami" - można przeczytać na stronie resortu - "Obecnie istnieją nieporozumienia pomiędzy tymi podmiotami odnośnie wartości dostarczonego gazu, biorąc pod uwagę jego wartość kaloryczną. Rozstrzygnięcie tych sporów leży w kompetencjach tych podmiotów biznesowych" - dodaje resort.
Reuters, Ministerstwo energetyki Białorusi

, BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE