ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA w dół - OPEC+ może przedłużyć cięcia dostaw, ale na krótko
01.06.2020r. 07:58

Ceny ropy na amerykańskiej giełdzie paliw spadają w reakcji na informacje. że wprawdzie kraje OPEC+ mogą przedłużyć cięcia dostaw ropy przez kartel i jego sojuszników, ale na krótki czas. Negatywnie na nastroje inwestorów wpływają też informacje z USA dotyczące trwających tam protestów - informują maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na VII na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 35,31 USD, po zniżce ceny o 0,51 proc.

Ropa Brent w dostawach na VIII na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 37,63 USD za baryłkę, niżej o 0,56 proc.

Kraje OPEC+ miały odbyć spotkanie 9-10 czerwca, ale pojawiła się kwestia jego przyspieszenia o kilka dni - na 4 czerwca.

Według informacji podanych przez jednego z delegatów na to spotkanie OPEC+ ma omówić sprawę krótkiego przedłużenia obecnych cięć dostaw ropy.

"Kartel i jego sojusznicy rozważają rozszerzenie aktualnie obowiązujących cięć dostaw ropy na 1 do 3 miesięcy" - powiedział anonimowy delegat. Dodał, że ponieważ sytuacja na rynkach paliw szybko się zmienia, grupa preferuje podejmowanie środków krótkoterminowych i nie zakłócanie przywracania równowagi na globalnych giełdach ropy.

W kwietniu producenci ropy z 23 krajów OPEC+ zobowiązali się do ograniczenia dziennej podaży ropy od 1 maja o prawie 10 mln baryłek. Te ustalenia obowiązują do końca czerwca.

"To, czy dalej zostanie ona przedłużona od lipca, to kwestia dyskusji na najbliższym spotkaniu" - powiedział delegat OPEC+.
Ceny ropy wzrosły w ostatnim czasie, ponieważ cięcia dostaw surowca z OPEC+ zbiegły się silniejszym niż oczekiwano wzrostem popytu na paliwa na świecie.

Jednak wraz ze stopniowym znoszeniem blokad w poszczególnych gospodarkach na całym świecie zaczynają pojawiać się obawy, że pandemia koronawirusa może mieć drugą fazę, co mogłoby ponownie zakłócić funkcjonowanie globalnej gospodarki.

Inwestorów niepokoi tymczasem to, co dzieje się w USA - w niemal 40 miastach w USA w nocy z niedzieli na poniedziałek lokalne władze wprowadziły godzinę policyjną w związku z trwającymi protestami.

Zarzewiem protestów, które rozgorzały w kilkudziesięciu amerykańskich miastach, stała się sprawa 46-letniego czarnoskórego George'a Floyda, który zmarł w ub. poniedziałek w wyniku brutalnego zatrzymania przez policję w Minneapolis.

Amerykańskie media w niedzielę doniosły, że w piątek w trakcie protestów prezydent USA Donald Trump wraz z rodziną na krótko został skierowany do bunkra pod Białym Domem.

Na zakończenie poprzedniej sesji WTI na giełdzie w N.Jorku zyskała 5,3 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE