ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

Energa integruje. Wspólne spotkania seniorów i młodzieży
24.06.2020r. 13:47

Grupa Energa wspiera relacje międzypokoleniowe. Wszystko w ramach projektu Energia Integracji, który realizowany jest w Toruniu. Biorą w nim udział seniorzy oraz wychowankowie domów dziecka.

- Projekt polega na wypracowaniu modelu integracji wychowanków domów dziecka z Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Młody Las z osobami w wieku senioralnym. Odbywa się to w niezależnej, osobnej przestrzeni. To wspólne spotkania, poznawanie się, tworzenie relacji. Wszystko zorganizowane jest ze wsparciem ekspertów - mówi Alina Skorb-Gała, kierownik wydziału ESG Energi SA.

W zajęciach uczestniczy 20 osób - 10 seniorów w wieku od 60 lat oraz 10 wychowanków domów dziecka w wieku od 6 do 14 lat. W spotkaniach biorą udział także eksperci zaangażowani w projekt: opiekunowie, koordynator czy psycholog.

Jak uczestnicy projektu spędzają czas? Seniorzy i młodzież wybrali się już m.in. do jednej z toruńskich restauracji, aby wspólnie przygotować pizzę i dowiedzieć się o tym przysmaku jak najwięcej. Przed uczestnikami kolejne pasjonujące, wspólne spotkania. Dziś (środa 24.06) zaczynają cykl warsztatów pod hasłem "Przyroda jest piękna". Na początek uczestnicy wybiorą się do toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, gdzie poznają mieszkające tu zwierzęta i wezmą udział w zajęciach przyrodniczych. W przyszłości zaplanowane są także warsztaty pt. "Jestem stąd" czy "Polak mały i duży".

- Wszyscy uczestnicy, przed rozpoczęciem wspólnych spotkań, poznali zasady i wymagania regulaminu projektu "Energia Integracji" wprowadzającego wytyczne w czasie pandemii. Dotyczą one m.in. utrzymywania dystansu społecznego w budynkach i podczas przemieszczania się w grupie na zewnątrz, noszenia masek ochronnych, dezynfekowania dłoni czy dostosowywania się do obowiązujących regulaminów poszczególnych miejsc. Dokładamy wspólnie wszelkich starań, aby zajęcia odbywały się w sposób jak najbardziej bezpieczny - mówi Maciej Koziołocki z Fundacji Archipelag Inicjatyw.

Organizatorem projektu jest fundacja Archipelag Inicjatyw. Patronat honorowy objął nad nim Prezydent Torunia Michał Zaleski, a patronat medialny: TVP3 i Polskie Radio PIK. Partnerami są: Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Młody Las oraz Kamienica Inicjatyw. Mecenasem Energii Integracji jest Grupa Energa.

Więcej o Energii Integracji: https://www.facebook.com/EnergiaIntegracji/
Grupa Energa

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE