ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

CENTRUM PRASOWE

"Kompendium Ciepła" - innowacyjny projekt firm PGE Energia Ciepła, CEZ Skawina i MPEC w Krakowie
24.06.2020r. 13:46

Jak mieć w domu ciepłą wodę bez piecyka? Jak się ogrzać w zimnym lipcu? Co to jest kogeneracja, a co - krzywa grzewcza? To tylko niektóre z pytań, na które odpowiedź znajduje się w unikalnym w skali całego kraju opracowaniu pt. "Kompendium Ciepła".

Projekt przygotowany został przez partnerów programu "Ciepło dla Krakowa": PGE Energia Ciepła Oddział nr 1 w Krakowie, CEZ Skawina i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (MPEC) w Krakowie.

"Kompendium Ciepła" to zaprezentowany w przystępny sposób, bogato ilustrowany zbiór podstawowych informacji dotyczących dostarczanej przez miejską sieć energii cieplnej oraz możliwości jej wykorzystania. Szczególna uwaga poświęcona jest sposobom zastępowania piecyków gazowych ciepłą wodą użytkową, czyli taką wodą wodociągową (zdatną do picia!), która ogrzewana jest poza mieszkaniem.

Zdaniem Jacka Szymczaka, Prezesa Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie - "Kompendium ciepła jest godne polecenia nie tylko branżowym fachowcom ale także wszystkim zarządcom nieruchomości oraz mieszkańcom, konsumentom ciepła systemowego. Prowadzi poprzez zalety produktu, zasady przyłączania do sieci, korzystania z ciepła przez cały rok, pokazując jednocześnie korzyści ciepłej wody użytkowej. Rozumie mieszkańca i jego obawy związane z remontami w mieszkaniu, obalając przy tym szereg mitów wokół tego sposobu dostawy ciepłej wody. Stanowi także przykład partnerskiej współpracy na rynku lokalnym podmiotów produkujących i dostarczających ciepło oraz władz samorządowych".

(1200x675)

"Mieszkańcy krakowskich i skawińskich budynków wielorodzinnych coraz częściej szukają rozwiązań kompleksowych, które podnoszą komfort życia, a jednocześnie gwarantują bezpieczeństwo i są rozsądne z punktu widzenia ponoszonych kosztów. Jako Prezes jednej z krakowskich spółdzielni mieszkaniowych cieszę się, że są rozwiązania, które potrafią wszystkie te aspekty zapewnić. Wciąż jednak temat ciepła sieciowego i jego wykorzystania nie tylko jako źródła ciepła, ale też sposobu na podgrzewanie wody użytkowej są dla mieszkańców tematem złożonym i często skomplikowanym w zakresie techniczno-eksploatacyjnym. Tym bardziej cieszę się, że powstało "Kompendium Ciepła" - materiał, który ułatwi nam rozmowy z mieszkańcami, a im samym pozwoli na lepsze zrozumienie tematu - podsumowuje opracowanie Michał Smagowicz, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Kabel w Krakowie.

Krakowski rynek ciepła jest unikalny w skali kraju, ponieważ funkcjonuje na nim trzech producentów ciepła i jeden dystrybutor. Od lat w ramach marki "Ciepło dla Krakowa" realizowane są programy, w które zaangażowani są: MPEC, PGE Energia Ciepła oraz CEZ Skawina, pozwalają one na dalszy rozwój rynku ciepła i poprawę bezpieczeństwa życia mieszkańców Krakowa i Skawiny.

"Kompendium ciepła" można pobrać ze strony: cieplodlakrakowa.pl
PGE, CEZ

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE