ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Panele fotowoltaiczne szyba-szyba na największej farmie PV w Niemczech
30.06.2020r. 16:00

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, niemiecki koncern energetyczny EnBW do budowanej pod Berlinem wielkiej elektrowni fotowoltaicznej wybrał moduły w technologii szyba-szyba. Zastosowanie tego rodzaju modułów ma zapewnić żywotność farmy PV na poziomie przynajmniej 30 lat.

Wielka farma fotowoltaiczna o mocy 187,5 MW, której budowa rozpoczęła się w marcu br., będzie zlokalizowana na powierzchni 164 hektarów w Werneuchen w Brandenburgii, 26 kilometrów na północny zachód od Berlina.

Inwestor, niemiecki koncern energetyczny EnBW, zrealizuje projekt Weesow-Willmersdorf bez rządowych gwarancji sprzedaży energii. Odnotowany w ostatnich latach spadek kosztów technologii fotowoltaicznych ma umożliwiać realizację tego rodzaju projektów bez publicznego wsparcia.

Fama fotowoltaiczna ma produkować w skali roku 180 GWh energii elektrycznej, co odpowiada zapotrzebowaniu około 50 tys. niemieckich gospodarstw domowych. Energia będzie trafiać do sieci 110 kV należącej do spółki E.DIS Netz.

Do projektu Weesow-Willmersdorf inwestor wybrał panele fotowoltaiczne typu szyba-szyba chińskiej firmy Trina Solar. Zastosowanie szyby również na tylnej stronie modułów ma zapewnić ich większą odporność i żywotność.

Pierwsza partia obejmująca 18 tysięcy modułów fotowoltaicznych została już dostarczona na miejsce inwestycji. W sumie wielka farma fotowoltaiczna będzie składać się z 465 tysięcy modułów, których dostawy mają zakończyć się do listopada tego roku.
W projekcie Weesow-Willmersdorf zwraca uwagę relatywnie duża moc w porównaniu do podawanej powierzchni farmy fotowoltaicznej.

Umieszczenie na 164 hektarach aż 465 tys. modułów ma być możliwe dzięki temu, że inwestor zdecydował się ustawić moduły pod niższym kątem 20 stopni, na konstrukcjach o wysokości do 3 metrów.

Trina Solar podaje, że moduły dostarczone na największą farmę fotowoltaiczną w Niemczech będą pracować z zachowaniem wysokiej sprawności co najmniej 30 lat.

EnBW podaje, że farma fotowoltaiczna Weesow-Willmersdorf ma funkcjonować nawet przez 40 lat.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Marcin 01.07.2020r. 09:41
Jestem ciekawy jakie przemienniki częstotliwości i jakiej mocy zastosowali dla tak dużej farmy ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE