ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom będzie dążył do podwyższenia ceny gazu dla PGNiG
30.06.2020r. 17:30

Gazprom będzie dążyć do podwyższenia ceny kontraktowej za wolumeny gazu ziemnego dostarczanego PGNiG. Informację przekazała agencja "ICIS". To nie pierwsza taka deklaracja Rosjan. W połowie czerwca koncern zapowiedział, że są podstawy do zwiększenia ceny - informuje "BiznesAlert.pl".


Agencja informacyjna ICIS przekazała, że 27 czerwca Gazprom potwierdził, że będzie dążył do podwyższenia ceny kontraktowej za wolumeny sprzedawane PGNiG.

W połowie czerwca Gazprom podpisał aneks do kontraktu z PGNiG, będącego konsekwencją przegranej Rosjan przez Trybunałem Arbitrażowym w Sztokholmie. Rosjanie podkreślili, że odbyło się to "bez szkody dla swego stanowiska w sprawie apelacji do wyroku Arbitrażu, którą przedłożyli w maju. Przedstawiciele koncernu dodali wówczas, że prowadzone są także rozmowy o zrewidowaniu ceny kontraktowej od 2017 r. i są podstawy do jej podwyższenia.
"Zgodnie z kontraktem, firmy prowadzą rozmowy o zrewidowaniu ceny kontraktowej od 2017 r. "Gazprom Export uważa, iż są podstawy do zwiększenia ceny" - komunikował koncern w połowie czerwca.
PGNiG poinformowało w połowie czerwca, że zawarło z Gazpromem aneks do kontraktu jamalskiego, w którym m.in. zostało uzgodnione, że 1 lipca br. koncern rosyjski zwróci ok. 1,5 mld dolarów nadpłaty za gaz dostarczany po pierwszym listopada 2014 r. W aneksie strony potwierdziły zasady stosowania formuły cenowej zakupu gazu dostarczanego w ramach kontraktu jamalskiego, a wskazanej w wyroku Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie z 30 marca br. - czytamy w "BiznesAlert.pl".
ICIS , BiznesAlert

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: antymonopol 30.06.2020r. 20:57
Co ten koronawirus wyprawia w mózgach ruskich jak przy najniższych cenach gazu w historii chcą podnosić nam ceny.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 01-07-2020r. 09:58 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE