ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w USA rosną z powodu informacji o zmniejszeniu zapasów surowca
01.07.2020r. 08:29

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw drożeje w reakcji na spadek jej zapasów. Drugi kwartał był najlepszy dla rynku paliw od trzech dekad. Popyt na surowiec pozostaje jednak niepewny ze względu na pandemię koronawirusa w USA i napięcia na linii USA-Chiny.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 39,68 USD, po zwyżce o 1,04 proc.

Ropa Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie jest wyceniana po 41,65 USD za baryłkę, wyżej o 0,9 proc.

Ceny ropy wzrosły w poprzednim kwartale o 92 proc., najwięcej od czasu pierwszej wojny w Zatoce Perskiej w 1990 r.

We wtorek agencja Bloomberga podała, że według Amerykańskiego Instytutu Paliw (API) zapasy ropy w USA spadły w ub. tygodniu o 8,16 mln baryłek. Jeśli API potwierdzi informacje Bloomberga, to będzie to największy spadek zapasów w tym roku.

Spadły też zapasy benzyny - o 2,46 mln baryłek.

W środę swój raport o zapasach paliw przedstawi Departament Energii (DoE).

Saudyjski eksport ropy spadł w czerwcu, co stanowi kolejny dowód determinacji sojuszu OPEC+ w ograniczaniu produkcji. Rosja również obniżyła produkcję w ubiegłym miesiącu, a blok zwiększa presję na członków nie realizujących zobowiązań w wystarczający sposób.
Warren Patterson, szef strategii towarowej w ING Bank NV, ocenił, że niepewność co do rozwoju pandemii koronawirusa w USA mogła mieć wpływ na dane API.

"Biorąc pod uwagę zaostrzenie ograniczeń gospodarczych w wielu stanach USA, a zwłaszcza w trzech stanach, będących największymi importerami paliw, powoduje to, że popyt jest wrażliwy" - powiedział Patterson.

Eksperci wysyłają niepokojące sygnały ws. dalszego rozwoju epidemii Covid-19 w USA.

Stany Zjednoczone "idą w złym kierunku" - ocenił we wtorek główny epidemiolog kraju Anthony Fauci, mówiąc o rozwoju epidemii koronawirusa. Ostrzegł, że niedługo w USA może dojść do wykrywania nawet po 100 tys. zakażeń dziennie.

W Stanach Zjednoczonych szybko przybywa nowych przypadków koronawirusa. By ograniczyć rozwój epidemii w 16 stanach wstrzymano lub cofnięto proces odmrażania gospodarki. Część epidemiologów jest zdania, iż w wielu miejscach USA otwierano ją zbyt szybko.

Niepokój może budzić także zaostrzenie relacji USA-Chiny.

Wprowadzone przez Chiny nowe, "drakońskie" prawo o bezpieczeństwie w Hongkongu "zniszczyło" jego dotychczasową autonomię - oświadczył we wtorek wieczorem czasu lokalnego szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE