ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Blisko 2 tys. ozdrowień w JSW i około 1,6 tys. w PGG
01.07.2020r. 10:33

Dziewięć nowych zakażeń odnotowano w ciągu ostatniej doby wśród pracowników śląskich kopalń węgla kamiennego. W górniczych spółkach przybyło od poniedziałku 256 ozdrowieńców. Łącznie w całym górnictwie za chore uznawanych jest obecnie 2 285 osób.

Blisko 2 tys. ozdrowień odnotowano już w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, gdzie w trakcie epidemii wykryto najwięcej zakażeń w polskim górnictwie - łącznie blisko 3,9 tys. Około 1,6 tys. osób wyzdrowiało też w Polskiej Grupy Górniczej, gdzie łączna liczba chorych sięgnęła ok. 1,9 tys.

To wnioski z zebranych przez PAP środowych statystyk epidemicznych JSW i PGG. Już wcześniej środowego poranka władze spółki Węglokoks Kraj podały, że w należącej do niej jedynej kopalni Bobrek-Piekary za ozdrowieńców uznano tego dnia wszystkie 590 osób, które od początku epidemii uległy tam zakażeniom.

W JSW w środę rano łączna liczba przypadków zakażeń od początku epidemii wynosiła 3 880 (od wtorku wzrost o 6). Nowi zarażeni to pięciu pracowników kopalni Budryk (od początku epidemii do środy koronawirusa stwierdzono tam u 294 pracowników) i jeden kopalni Borynia (414).

W pozostałych kopalniach JSW nie przybyło w ciągu ostatniej doby osób zakażonych: w kopalni Pniówek od początku epidemii ich liczba wyniosła 1 601, w kopalni Zofiówka 1 180, w kopalni Jastrzębie-Bzie 387, a w kopalni Szczygłowice - cztery.

Kwarantanną w środę pozostawało objętych 119 pracowników JSW (we wtorek o 3 więcej). Wyzdrowiało w spółce od początku epidemii 1 996 osób (wzrost od wtorku o 83 osoby). Oznacza to, że liczba osób obecnie uznawanych za zarażone w JSW to 1 884 - to 48,6 proc. ogółu zakażeń w spółce, czyli wyzdrowiała już ponad połowa pracowników.
W największej węglowej spółce - Polskiej Grupie Górniczej - od wtorku przybyło sześć nowych przypadków zakażenia i łącznie od początku epidemii ich liczba wzrosła do 1 886. Wyzdrowiało dotąd 1 589 osób - ta wartość wzrosła ostatniej doby o 27 osób. W spółce pozostaje zarażonych 297 osób, czyli 15,7 proc. ogółu zakażeń.

Od piątku PGG nie podaje danych w rozbiciu na poszczególne zakłady. Do piątku najwięcej zarażeń stwierdzono w tej spółce w kopalniach Jankowice (677), Sośnica (460), Marcel (237), Murcki-Staszic (236), Bolesław Śmiały (89), Bielszowice (72) i Ziemowit (27).

Według wcześniejszych danych m.in. 25 przypadków było też w Zakładzie Górniczych Robót Inwestycyjnych, a mniejsze liczby - w pozostałych kopalniach. W środę na kwarantannie przebywało 381 pracowników PGG (dzień wcześniej - o 18 więcej).

Obok zakładów PGG i JSW od początku epidemii zakażonych było też 590 górników z należącej do spółki Węglokoks Kraj kopalni Bobrek. Obecnie koronawirusa nie ma tam już żaden pracownik; nikt z Bobrka nie przebywa też już na kwarantannie.

Górnicy to nadal jeszcze ponad połowa (6356) z 12 tys. 686 wszystkich osób zarażonych od początku epidemii w woj. śląskim (oficjalne dane z wtorku, w tym łącznie blisko 7,8 tys. osób wyzdrowiało) i 18,5 proc. z 34 tys. 393 osób zakażonych w całej Polsce (dane oficjalne z wtorku). Śląskie pozostaje województwem o największej w Polsce liczbie potwierdzonych zakażeń.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE