ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGG zakłada w III kw. utrzymanie poziomu produkcji i inwestycji
01.07.2020r. 11:34

Polska Grupa Górnicza przedstawiła stronie społecznej plan operacyjny na trzeci kwartał 2020 r., który zakłada m. in. zachowanie pięciodniowego tygodnia pracy, utrzymanie poziomu produkcji oraz inwestycji i robót przygotowawczych - poinformowała PGG na Twitterze.

Jak przekazał w środę rzecznik PGG Tomasz Głogowski, plan ten został przedstawiony związkom zawodowym na wtorkowym spotkaniu w siedzibie spółki. We wtorek, bezpośrednio po spotkaniu, władze Grupy sygnalizowały, że nie będzie informacji na ten temat; dzień później zrelacjonowały jednak przedstawione na spotkaniu informacje.

Jak deklarowali związkowcy przed wtorkowym spotkaniem, oczekiwali m.in. przedstawienia planu działania do końca tego roku w perspektywie zapotrzebowania energetyki na węgiel. Potem relacjonowali, że nie ma planu do końca roku, wobec braku potwierdzeń odbiorów zamówionego węgla przez energetykę, co przekłada się na finanse PGG.

Z przesłanej przez Głogowskiego środowej informacji wynika, że plan operacyjny na trzeci kwartał br. zakłada m.in. "utrzymanie pięciodniowego tygodnia pracy we wszystkich kopalniach Grupy oraz utrzymanie poziomu produkcji, robót przygotowawczych i inwestycji pozwalających na bezpieczne funkcjonowanie spółki".

"Przedstawiono informację o oszczędnościach w spółce oraz aktualny stan zmagań z epidemią koronawirusa" - dodał rzecznik.

"Zarząd (...) poinformował również, że skierował wnioski o wykorzystanie instrumentów dostępnych w ramach tarczy antykryzysowej przygotowanej przez rząd. Są to m.in. odroczenie terminu płatności ZUS, PIT, dofinansowanie z Funduszu Gwarantowanych Środków Pracowniczych. Ponadto PGG przewiduje skorzystanie z finansowania płynnościowego i preferencyjnego na podstawie wniosków złożonych do Polskiego Funduszu Rozwoju" - napisał Głogowski.

"Szacuje się, że efekt łączny działań oszczędnościowych w PGG oraz wykorzystania instrumentów tarczy antykryzysowej wyniesie około 312 mln zł. Spółka złożyła już wszelkie wymagane wnioski i oczekuje na zasilenie finansowe z programów wsparcia" - zaznaczył rzecznik.
Jak zapewnił, na bieżąco toczą się rozmowy z klientami i kontrahentami PGG; trwa ustalanie harmonogramu odbiorów zakontraktowanego węgla. Zobowiązania wobec pracowników regulowane są bez opóźnień.

"Kryzys gospodarczy na fali pandemii koronawirusa skutkuje zmniejszeniem się zapotrzebowania na energię. Sytuacja jest wybitnie dynamiczna, a spółka reaguje na wszystkie informacje płynące z rynku. Zachowujemy elastyczność, a najważniejszym naszym obecnym celem jest funkcjonowanie do końca tego roku w taki sposób, aby jednocześnie móc przygotować się do zwiększenia aktywności gospodarczej w czasach, gdy skutki pandemii zaczną mijać na rynkach" - powiedział cytowany w środowej informacji prezes PGG Tomasz Rogala.

Ponadto na wtorkowym spotkaniu ze związkami omówiono efekty zapobiegania pandemii. "Epidemia w PGG wygasa, a fala dotychczasowych zagrożeń została opanowana. Według stanu na ostatni dzień czerwca tego roku w Grupie wyzdrowiało już 82 proc. pracowników" - zaznaczył Głogowski.

Wyzdrowieli już m.in. wszyscy pracownicy kopalń Pokój i Wesoła oraz Zakładu Produkcji Ekopaliwa w Woli i spółki zależnej Centrum Logistyki Materiałowej PGG. W części kopalń odsetek ozdrowieńców zbliża się do 100 proc., np. w kopalni Sośnica wynosi 99 proc. w kopalni Murcki-Staszic - 96 proc. i w kopalni Jankowice (jeden z tzw. ruchów kopalni ROW) - też 96 proc.

Rzecznik PGG przypomniał, że kluczowe znaczenie w opanowaniu rozprzestrzeniania się pandemii w kopalniach miały masowe badania przesiewowe - łącznie pobrano w nich 50 335 próbek. Aby ograniczyć ryzyko ponownych zakażeń, możliwie skrócono czas wykonywania badań. PGG zdecydowała też o zakupie sprzętu dla katowickiego sanepidu; w pierwszej kolejności ma on pracować na potrzeby pracowników spółki.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE