ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zwolennicy energii jądrowej protestowali przeciwko Greenpeace w Paryżu
01.07.2020r. 12:33

Członkowie projądrowej grupy "The Voices of Nuclear" demonstrowali przed siedzibą główną Greenpeace w Paryżu w reakcji na zamknięcie elektrowni jądrowej Fessenheim.

Grupa zwolenników energii jądrowej demonstrowała przeciwko zamknięciu elektrowni jądrowej Fessenheim w poniedziałek - przenosząc swój wiec przed główną siedzibę organizacji Greenpeace w Paryżu, aktywistów znanych z przyciągających wzrok kampanii na rzecz zamknięcia elektrowni.

Protest został zorganizowany, bowiem kontrolowane przez państwo przedsiębiorstwo energetyczne EDF planowało zamknąć drugi i ostatni starzejący się reaktor jądrowy w swojej elektrowni w Fessenheim w pobliżu granicy z Niemcami.

Rząd francuski pracuje nad zmniejszeniem udziału energii jądrowej w bilansie energetycznym do 50% do 2035 r. z ponad 71% obecnie, a także promowaniem większej ilości energii odnawialnej, co zapoczątkowało intensywną debatę.
Zwolennicy energii jądrowej twierdzą, że niezbędne jest zapewnienie wystarczającej ilości energii bezemisyjnej, aby zrównoważyć niestabilne źródła odnawialne, takie jak wiatr i słońce. Przeciwnicy twierdzą, że nie jest ona wolna od emisjiCO2 przez cały cykl paliwowy.

Kilkudziesięciu protestujących - w maskach na twarzach - niosło sztandary przed siedzibą główną Greenpeace w Paryżu, z hasłami typu "Mniej energii jądrowej oznacza więcej emisji".

W lutym tego roku około 50 bojowników Greenpeace włamało się do innej elektrowni zarządzanej przez EDF, Tricastin, domagając się jej zamknięcia, i mówiąc, że również się starzeje i powinna być odłączona od sieci. W ostatnich latach udali się również na teren Fessenheim, aby zorganizować demonstracje.
Reuters , CIRE.PL

Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 3 )


Autor: ropuszka 01.07.2020r. 16:14
są jeszcze rozsądni ludzie na świecie
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: zgryźliwy 01.07.2020r. 23:03
O jak fajnie. A ja chyba stanę przed GreenPeace Polska protestując z powodu dobijania czystych elektrociepłowni... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 02-07-2020r. 06:55 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 3 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE